Dwóch piłkarzy żegna się ze Stomilem. Zobacz, którzy

Jeszcze nie zakończył się sezon na zapleczu ekstraklasy, a już znane są nazwiska dwóch piłkarzy, którzy opuszczą Stomil. Umów nie przedłużą Szymon Kaźmierowski i Michał Glanowski.
Pierwszy z nich, napastnik, został sprowadzony do Olsztyna przed sezonem 2012/2013 z Chojniczanki Chojnice. Doświadczony gracz miał być wzmocnieniem dla biało-niebieskich, którzy debiutowali w I lidze. I rzeczywiście, widać było jego przewagę i ogranie na boisku, ale z meczu na mecz prezentował się coraz słabiej. Nieskuteczność Kaźmierowskiego spowodowała, że wiosną trener Zbigniew Kaczmarek zdecydował się na zmianę w wyjściowej jedenastce. Dał szansę wypożyczonemu z Warty Poznań Pawłowi Picelukowi, który od razu się sprawdził. Już w marcowym pojedynku z Cracovią Kraków (wygrana 3:0) trafił do siatki, a to był dopiero początek.

W efekcie Kaźmierowski musiał pogodzić się z rolą zmiennika w Stomilu, a na jeden mecz został nawet przesunięty do czwartoligowych rezerw. Co ciekawe, był to jego pierwszy występ w karierze na tak niskim szczeblu rozgrywek. - Oczywiście, jest mi żal, ale to jest decyzja trenera i ja na razie nie mam na to wpływu - mówił wówczas dla olsztyn.sport.pl "Kazik". - Dopóki nie strzelę bramki w meczu lub nie zaliczę asysty, to będę rezerwowym. Mam jednak nadzieję, że jak najszybciej się przełamię i wrócę do jedenastki Stomilu.

O tym, że ostatecznie żegna się z olsztyńskim klubem poinformował kibiców w czwartek, na swoim prywatnym profilu facebookowym. Ale nie tylko on. W podobny sposób o zakończeniu swojej przygody w OKS napisał pomocnik Michał Glanowski (pisownia oryginalna): "Przychodzi taki czas, że trzeba zamknąć kolejny rozdział w przygodzie z piłką i taki czas nadszedł teraz! Był to ciekawy rozdział, rozdział nowych doświadczeń, nowych znajomości-przyjaźni, rozdział zakończony wielkim sukcesem, co kilka miesięcy temu było rzeczą wręcz niemożliwą, a jednak daliśmy radę - wielki Szacun za to Panowie, bo wierzyliśmy w siebie do końca i po porażkach daliśmy rade się podnieść :) Żegnam się z Olsztynem, ze Stomilem, z cala Ekipą Grajków, ze wszystkimi znajomymi których udało mi się poznać w tym czasie - na pewno zostaniecie umieszczeni na stale w moim serduchu!! Dzięki za wszystko! Pozdrawiam! Tylko Stomil OKS!".

Przypomnijmy, że w czwartek sztab szkoleniowy spotkał się z piłkarzami i przedstawił im swoją wizję zespołu na sezon 2013/2014. O kolejnych zmianach w kadrze Stomilu będziemy informowali na olsztyn.sport.pl. Tymczasem już w najbliższą sobotę olsztyńskich zawodników czeka ostatni pojedynek rundy wiosennej. Na wyjeździe zmierzą się z Olimpią Grudziądz (godz. 17).