Piotr Głowacki trafi do Stomilu? Bardzo by chciał

Niewykluczone, że do pierwszoligowego Stomilu Olsztyn wróci Piotr Głowacki, aktualnie pomocnik Startu Działdowo. - Jest coś na rzeczy - przyznaje 22-letni piłkarz.
Po sezonie 2012/2013 na zapleczu ekstraklasy zespół z Olsztyna zdecydował się opuścić Łukasz Suchocki. Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl czołowy pomocnik biało-niebieskich przechodzi do pierwszoligowej Olimpii Grudziądz. Wszystko wskazuje na to, że z OKS pożegna się także Paweł Kaczmarek. Ten utalentowany piłkarz, który wiosną zrobił furorę w rozgrywkach, nie narzeka na brak ofert, a jego pozyskaniem zainteresowany jest m.in. beniaminek ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz.

Wieść o roszadach w Stomilu szybko się rozniosła, a klub nie tylko szuka następców, ale sam otrzymuje propozycje od piłkarzy zainteresowanych grą w Olsztynie. Czy są to jednak zawodnicy, którzy będą w stanie załatać dziury po tak wartościowych pomocnikach?

Jak udało nam się ustalić, Stomil poważnie rozważa ściągnięcie Piotra Głowackiego, ostatnio pomocnika trzecioligowego Startu Działdowo. Brat Pawła, podstawowego zawodnika OKS, już w przeszłości występował w biało-niebieskich barwach. Okazji do gry nie miał jednak zbyt wielu.

Po opuszczeniu Olsztyna zaliczył krótki epizod w pierwszoligowym Dolcanie Ząbki, ale tam również nie był podstawowym graczem. Zdecydował się więc wrócić w rodzinne strony i trafił do Działdowa. - Z nikim poważnie jeszcze nie rozmawiałem, ale prawdopodobnie zostanę zaproszony na testy do Stomilu - przyznaje w rozmowie dla olsztyn.sport.pl Piotr Głowacki. - Bardzo chciałbym wrócić do Olsztyna, tym bardziej że mógłbym pomóc zespołowi po odejściu kluczowych zawodników. Wszystko zależy jednak od sztabu szkoleniowego i prezesa Stomilu.

Przypomnijmy, że zawodnicy trenowani przez Zbigniewa Kaczmarka aktualnie przebywają na urlopach, a na pierwszym wspólnym treningu spotkają się 24 czerwca.

Więcej o piłkarzach Stomilu na olsztyn.sport.pl.