Jakub Kowalski w Stomilu? Prędzej trafi do ekstraklasy

- W czwartek wyjeżdżam na testy wydolnościowe do Górnika Zabrze, a potem pojadę ze Ślązakami na obóz - mówi Jakub Kowalski, były piłkarz Stomilu i jeden z zawodników, którego w swoim składzie chciałby mieć także trener olsztyńskiej drużyny.
Jakub Kowalski to pomocnik, którego szkoleniowiec Stomilu Zbigniew Kaczmarek miał okazję prowadzić przez kilka sezonów. Najpierw w Wigrach Suwałki, a ostatnio w stolicy Warmii i Mazur (sezon 2010/2011). Popularnego "Kowala" dobrze zapamiętali także kibice z Olsztyna, bo w wówczas drugoligowym OKS, należał do najlepszych piłkarzy.

Można było się zatem spodziewać, że szybko otrzyma oferty od bardziej zamożnych klubów. Tak też się stało, ponieważ Kowalski najpierw trafił do Arki Gdynia, a następnie przeszedł do Widzewa Łódź. Wielkiej kariery jednak nie zrobił, bo musiał walczyć nie tylko o miejsce w składzie, ale także z kontuzjami.

Po minionym sezonie 2012/2013, w którym to bronił barw Okocimski KS Brzesko, coraz częściej zaczęto mówić o jego powrocie do Stomilu. - Rzeczywiście, Kuba jest zainteresowany naszą ofertą - potwierdził w rozmowie z olsztyn.sport.pl Zbigniew Kaczmarek, szkoleniowiec biało-niebieskich. - To są jednak dopiero rozmowy. Jeżeli ja zostanę w Olsztynie [trener przedłużył kontrakt do czerwca 2014 r. - red.], to mam swoją wizję zespołu, a widzę w niej także Kowalskiego. Wszystko zależy więc od klubu, czy będzie zainteresowany zakontraktowaniem tego piłkarza.

Sam zawodnik od początku jednak podkreślał, że dla niego priorytetem jest gra w ekstraklasie. I niewykluczone, że swój cel osiągnie. - W czwartek wyjeżdżam na testy wydolnościowe do Górnika Zabrze - mówi dla olsztyn.sport.pl Kowalski. - W poniedziałek pojadę z nimi też na obóz do Zakopanego. Potem mam jeszcze swoje wesele. Wiadomo, że wolałbym grać w ekstraklasie, ale czas pokaże, gdzie w końcu rozpocznę nowy sezon.

Przypomnijmy, że gracze Stomilu obecnie przebywają na urlopach, ale wspólne treningi rozpoczną już 24 czerwca.

Więcej o drużynie pierwszoligowego Stomilu na olsztyn.sport.pl.