PZPN ogłosił terminarz I ligi. Na początek Stomil - Arka

W piątek władze Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdziły terminarz I ligi na sezon 2013/2014. W rozgrywkach wezmą udział także piłkarze olsztyńskiego Stomilu. Zobacz, meczem z kim zainaugurują rundę jesienną.
Dla Stomilu najbliższy sezon będzie drugim na zapleczu ekstraklasy po długoletniej przerwie. Przypomnijmy, że w minionym podopieczni Zbigniewa Kaczmarka do samego końca musieli walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Po kompletnie nieudanej rundzie jesiennej, wiosną kibice zobaczyli odmienioną drużynę. Trzeba przyznać, że biało-niebieskim bardzo pomogły transfery w przerwie zimowej i pozyskani Grzegorz Lech, Paweł Piceluk oraz Paweł Kaczmarek. Stomil w nowym składzie sprawiał sensację za sensacją, pokonując m.in. Zawiszę Bydgoszcz czy Cracovię Kraków.

Teraz piłkarze z Olsztyna rozpoczęli okres przygotowawczy do kolejnego sezonu. Tym razem celem zespołu ma być miejsce w środkowej części tabeli.

Tymczasem władze PZPN opublikowały terminarz rozgrywek na sezon 2013/2014. Na inaugurację ligi OKS zmierzy się na własnym stadionie z Arką Gdynia (weekend 27-28 lipca). W drugiej kolejce olsztynianie także zagrają u siebie, z beniaminkiem rozgrywek ROW Rybnik. Co ciekawe, podobnie będzie w trzeciej, kiedy to podejmą Dolcan Ząbki. Pierwszy pojedynek na wyjeździe czeka ich dopiero w weekend 17-28 sierpnia. Wtedy to udadzą się w daleką podróż na mecz do Stróży.

Więcej o piłkarzach Stomilu na olsztyn.sport.pl.