Za wysokie progi. Stomil Olsztyn - Jagiellonia 1:2

Minimalną, ale jednak porażką zakończył się środowy sparing Stomilu Olsztyn z Jagiellonią Białystok 1:2. Rywale, którzy na co dzień biegają po boiskach ekstraklasy, prowadzenie objęli już w 5. minucie.
Wszystko rozpoczęło się od akcji przeprowadzonej przez Tomasza Kupisza. Precyzyjnie podał do Daniego Quintana, a ten będąc w polu karnym, bez problemu umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź olsztynian trzeba było poczekać do 41. minuty, kiedy to "jedenastkę" na gola zamienił Grzegorz Lech. Remis utrzymał się tylko do 79. minuty. Zwycięstwo zapewnił "Jadze" Tomasz Porębski, strzelając głową po rzucie rożnym.

Dla Stomilu ważniejsze od wyniku były jednak umiejętności testowanych zawodników. Trener Zbigniew Kaczmarek przyglądał się Dawidowi Szwardze (Szczakowianka Jaworzno), Bartoszowi Papce (Korona Kielce, Młoda Ekstraklasa), Pawłowi Tomkiewiczowi (rezerwy OKS), Piotrowi Darmochwałowi (Okocimski KS Brzesko), Jakubowi Zejglicowi (Concordia Elbląg) oraz Tomaszowi Bzdędze (Piast Gliwice). Jak po meczu przyznał sam szkoleniowiec, nie wszyscy zagrali na miarę oczekiwań, ale na decyzję o ewentualnych transferach trzeba poczekać.

Kolejny sprawdzian czeka ich już w najbliższą sobotę. Na obozie w Jarocinie, gdzie przebywają od kilku dni, zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz, czyli świeżo upieczonym beniaminkiem ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 2:1 (1:1)

Bramki: Dani Quintana (5.), Tomasz Porębski (79.) - Grzegorz Lech (41.k).

Jagiellonia: Ptak - Straus (46. Norambuena), Ukah (56. Porębski), Baran (56. Kapralik), Tosik (68. Niewulis, 78. Żebrowski) - Bandrowski (61. Pawlik), Grzyb (84. Waszkiewicz), Plizga (46. Kamiński), Dani (54. Kim), Kupisz (56. Drażba, 78. Gajko) - Piątkowski (65. Pawłowski).

Stomil (I połowa): Skiba - Bucholc, Szwarga, Remisz, Dziemidowicz, Papka, Jegliński, Głowacki, Lech, D. Kun. Kaźmierowski; (II połowa): Leszczyński - Tomkiewicz, Szymonowicz, Mroczkowski, Hempel, Darmochwał, Łysiak, Michałowski, Łukasik, Zejglic, Bzdęga.

Więcej o piłkarzach Stomilu na olsztyn.sport.pl.