Szósta porażka Stomilu. Honorowa bramka Łysiaka

W niedzielę wieczorem piłkarze Stomilu ulegli na wyjeździe Wigrom Suwałki 1:2. To już szósta porażka z rzędu zespołu, który za kilka tygodni rozpocznie walkę w I lidze.
Mimo że był to jedynie sparing, na boisku nie brakowało ostrej gry. W efekcie obie drużyny od 74. minuty grały w dziesiątkę po tym, jak czerwonymi kartkami zostali ukarani Szymon Kaźmierowski i Adrian Karankiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli olsztynian, którzy po strzale Piotra Łysiaka objęli prowadzenie już w 15. minucie. Sytuacja na boisku zmieniła się dopiero po przerwie, kiedy trener OKS Zbigniew Kaczmarek zdecydował się zmienić całą jedenastkę. Od tej pory gole zdobywali już tylko gospodarze. Najpierw Sammy Gehman w 70. minucie doprowadził do remisu, a wynik sparingu w 83. minucie ustalił Piotr Czapa.

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 2:1 (0:1)

Bramki: Sammy Gehman 70., Piotr Czapa 83. - Piotr Łysiak 15.

Wigry: Salik (68. Sobolewski) - Widejko (46. Lauryn), Karankiewicz (74. Pilichowski), Wenger, Zalewski (85. Omilianowicz), Drągowski (46. Tarnowski, 80. Becerra), Gac (46. Czapa), Romachów (55. Pomian, 89. Ołowniuk), Bogusz, Becerra (46. Gehman), Ołowniuk (5. Makaradze, 46. Tuttas).

Stomil: Leszczyński (46. Skiba) - Bucholc (46. Mroczkowski), Koprucki (46. Tomkiewicz), Remisz (46. Szymonowicz), Hempel (46. Dziemidowicz), Papka (46. Żwir), Łysiak (46. Michałowski), Lech (46. Łukasik), Jegliński (46. Paweł Głowacki), P. Kun (46. D. Kun), Bzdęga (46. Kaźmierowski).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.