Poważny uraz bramkarza Stomilu. Pół roku bez piłki

We wtorek rano potwierdziły się najgorsze obawy sztabu trenerskiego Stomilu Olsztyn. Michał Leszczyński, rezerwowy bramkarz biało-niebieskich, o grze w piłkę musi zapomnieć na dłuższy czas. Teraz czeka go skomplikowana operacja.
Młody, bo zaledwie 19-letni piłkarz olsztyńskiego zespołu doznał kontuzji podczas wyjazdowego meczu Pucharu Polski z Rozwojem Katowice (porażka po karnych 2:4). W drugiej połowie podczas interwencji boleśnie zderzył się kolanami z napastnikiem śląskiej drużyny. O kontynuowaniu gry nie było mowy, musiał opuścić boisko.

We wtorek okazało się, że uraz Leszczyńskiego jest bardzo poważny. Ma zerwane więzadła krzyżowe i czeka go długa rehabilitacja. - Na dojście do formy Michał może potrzebować od 5 aż do 9 miesięcy - mówi dla olsztyn.sport.pl Zbigniew Kaczmarek, trener pierwszoligowego Stomilu. - Po spotkaniu z katowiczanami podejrzewaliśmy, że kontuzja może wykluczyć go z gry. Musieliśmy jednak upewnić się co do diagnozy lekarskiej i poczekać na szczegółowe badania.

Co to oznacza dla OKS? Przede wszystkim niepewność. Teraz, w przypadku jakiekolwiek urazu Piotra Skiby, podstawowego bramkarza, na ławce rezerwowych zostanie tylko Michał Przyborowski. To zdolny zawodnik, ale zaledwie 18-letni i bez doświadczenia na szczeblu I ligi.

Jak się okazuje, sztab szkoleniowy nie zamierza dmuchać na zimne i już szuka nowego bramkarza. - Nie możemy jeszcze ujawnić, o kogo chodzi - mówi tajemniczo Zbigniew Kaczmarek. - Mimo że Przyborowski jest utalentowany i ciężko pracuje na treningach, to potrzebuje jeszcze czasu na zdobycie większej pewności siebie. Jestem pewien, że w przyszłości będzie wartościowym zawodnikiem.

Tymczasem Leszczyńskiego czeka skomplikowana rekonstrukcja więzadeł w kolanie. - Cały czas szukamy dobrego fachowca od tego typu operacji - podkreśla Kaczmarek. - Michał jest obiecującym piłkarzem i rozwija się w szybkim tempie. Nie chcemy, by w jego karierze nastał teraz długi zastój.

Przypomnijmy, że już w najbliższą sobotę w 2. kolejce rundy jesiennej Stomil podejmie Energetyka ROW Rybnik. Początek spotkania w Olsztynie o godz. 17.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.