Sport.pl

Obrońcy Stomilu muszą upilnować dwóch groźnych rywali

Dolcan Ząbki, najbliższy rywal biało-niebieskich, jest jak na razie najskuteczniejszą drużyną w 1. lidze. Szczególnie groźni są dwaj zawodnicy, którzy w dotychczasowych meczach strzelili już sześć goli.
Drużyna z Mazowsza nadspodziewanie dobrze rozpoczęła tegoroczne rozgrywki. Po dwóch spotkaniach Dolcan Ząbki przewodzi w ligowej tabeli.

Szczególnie pierwszy mecz w Grudziądzu z miejscową Olimpią musi budzić szacunek. Goście wygrali tam aż 5:0. Wszystkie bramki były udziałem tylko dwóch zawodników. Hat-trikiem popisał się Dariusz Zjawiński, który w ubiegłym sezonie zdobył w lidze w sumie sześć goli. Dwa trafienia dołożył także doskonale znany olsztyńskiej publiczności Grzegorz Piesio. Urodzony w Garwolinie pomocnik grał w stolicy Warmii i Mazur w sezonie 2008/2009, kiedy zespół występował jeszcze w 2. lidze. Piesio w spotkaniu z Olimpią również miał szanse na strzelenie trzeciej bramki, jednak w samej końcówce nie wykorzystał rzutu karnego.

Dużą niespodziankę zespół z Ząbek sprawił także w miniony weekend. Na swoim stadionie pokonał trzecią drużynę ubiegłego sezonu i jednego z głównych tegorocznych kandydatów do awansu - Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Dobrą formą znów błysnął Dariusz Zjawiński. Napastnik ustalił wynik spotkania na 2:1 i po dwóch kolejkach przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Przed obrońcami drużyny z Olsztyna stoi zatem trudne zadanie upilnowania najlepszych strzelców rywala. Biało-niebiescy po dwóch spotkaniach zajmują w lidze 12. miejsce. Do tej pory zanotowali dwa remisy z Arką Gdynia (0:0) i Energetykiem ROW Rybnik (1:1).

Spotkanie Stomil-Dolcan rozpocznie się w sobotę o godz. 17 na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a w Olsztynie.

Więcej o: