Trener Stomilu: Nie rozumiem niektórych decyzji sędziego

- Zabrakło nam szczęścia i doświadczenia. Nie jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy, ponieważ mogliśmy ten mecz wygrać - mówi Zbigniew Kaczmarek, trener Stomilu Olsztyn. W niedzielę jego piłkarze przegrali na wyjeździe z ostatnim wówczas w tabeli Kolejarzem Stróże 0:1.
Już w 34. minucie spotkania stało się jasne, że o wywiezienie ze Stróż kompletu punktów będzie bardzo ciężko. Jeden z obrońców Stomilu, Dawid Kucharski, dostał czerwoną kartkę i olsztynianie musieli grać w osłabieniu. Zbigniew Kaczmarek uważa, że sędzia Tomasz Wajda podjął niesłuszną decyzję, wyrzucając doświadczonego defensora z boiska. - Nie rozumiem decyzji arbitra, gdyż za Dawidem stał jeszcze przygotowany do interwencji Rafał Remisz. Kucharski nie był ostatnią przeszkodą na drodze do bramki i właśnie dlatego nie zasłużył na czerwoną kartkę - przekonuje.

Konieczność gry w dziesięciu zmusiła biało-niebieskich do skupienia się głównie na grze obronnej. - Ryzyko, że stracimy bramkę, się zmniejszyło, a Stomil aż do końcowego gwizdka nie miał zbyt wielu okazji bramkowych - mówi dla olsztyn.sport.pl Przemysław Cecherz, szkoleniowiec Kolejarza Stróże. - Jednak mimo że mieliśmy nad olsztynianami przewagę liczebną, to i tak przeciwnicy bronili się bardzo dobrze.

Obaj szkoleniowcy byli zgodni co do tego, że pojedynek nie stał na wysokim poziomie. Ich zdaniem przyczyną było nierówne boisko, które uniemożliwiało przeprowadzanie szybkich akcji. - Stan murawy sprawił, że płynne podawanie piłki było problemem dla piłkarzy obu zespołów - przyznaje opiekun Kolejarza.

- Nawierzchnia, na której graliśmy, była po prostu fatalna. Na tym poziomie rozgrywek to niedopuszczalne - dodaje trener Stomilu.

Gospodarze mogli prowadzić w 58. minucie spotkania. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny po faulu na zawodniku Kolejarza. Wykonawcą jedenastki był Wojciech Trochim, ale Piotr Skiba, bramkach olsztynian, popisał się udaną interwencją i uchronił drużynę przed stratą bramki. Zdaniem Zbigniewa Kaczmarka także w tej sytuacji sędzia popełnił błąd. - Jeden z naszych zawodników podczas próby obrony miał wysoko wystawioną nogę. Gdy dopuścił się faulu, wszyscy byliśmy przekonani, że zostanie podyktowany jedynie rzut wolny pośredni - mówi trener biało-niebieskich.

I dodaje: - Tuż przed końcem spotkania analogiczna sytuacja miała miejsce z zawodnikiem rywali w roli głównej. Gwizdek sędziego, niestety, milczał.

Bramka, która przesądziła o losach spotkania, padła w 89. minucie, a jej autorem był nowy nabytek Kolejarza Stróże, pomocnik Marcin Majchrzak. Zbigniew Kaczmarek przyznaje, że przed meczem niewiele o nim słyszał. - Wiedziałem, że to bardzo skuteczny gracz, ale na poziomie IV ligi. Na zapleczu ekstraklasy są trochę inne realia, ale jak widać, nowy piłkarz Kolejarza się w nich odnalazł - podkreśla.

Opiekun OKS jest świadomy, że nie można zbyt długo rozpamiętywać tej porażki. - Zabrakło nam szczęścia i doświadczenia. Nie jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy, ponieważ mogliśmy ten mecz wygrać. Nie załamujemy jednak rąk i zaraz po powrocie rozpoczynamy przygotowania do kolejnego meczu - mówi.

W piątej kolejce rozgrywek (24 sierpnia) Stomil podejmie na własnym boisku Puszczę Niepołomice. Początek spotkania o godz. 17.

Kolejarz Stróże - Stomil Olsztyn: 1:0 (0:0)

Bramka: Marcin Majchrzak (89.).

Czerwona kartka: Dawid Kucharski (34.).

Kolejarz: Radliński - Cichy, Szufryn, Gryźlak, Markowski - Rocki (Majchrzak 46.), Bocian, Szymański (Bajdur 56.), Wolański, Trochim - Klatt (Kaliciak 68.).

Stomil: Skiba - Bucholc, Remisz, Hempel, Kucharski - Głowacki, Jegliński, Michałowski (Koprucki 40.), Kun, Lech (Papka 90.) - Łukasik (Bzdęga 52.).

Tabela I ligi

1. Wisła Płock488:5
2. Dolcan Ząbki378:2
3. Flota Świnoujście374:2
4. GKS Bełchatów373:1
5. Chojniczanka Chojnice365:3
6. Olimpia Grudziądz364:6
7. Okocimski KS Brzesko354:2
8. Arka Gdynia344:2
9. Energetyk ROW Rybnik447:7
10. Termalica Bruk-Bet Nieciecza345:4
11. GKS Tychy344:5
12. GKS Katowice343:2
13. Kolejarz Stróże432:6
14. Stomil Olsztyn432:3
15. Miedź Legnica323:4
16. Górnik Łęczna311:5
17. Sandecja Nowy Sącz310:4
18. Puszcza Niepołomice302:6