Te dziewczęta lubią grać w nogę. Kontuzje ich nie złamią

Już w najbliższą sobotę piłkarki Stomilu Olsztyn rozpoczynają rozgrywki ligowe. Mimo że zespół jest trapiony problemami zdrowotnymi, szkoleniowiec ekipy Dariusz Maleszewski wierzy, że jego podopieczne będą walczyć o najwyższe cele.
Ubiegły sezon olsztyńskie zawodniczki zakończyły na 5. miejscu w II lidze, w której występowało dziewięć ekip. Teraz będą chciały poprawić ten wynik. Nie będzie to łatwe zadanie. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur jest trapiona kontuzjami, a dwie czołowe piłkarki czeka dłuższa przerwa w grze. - Bramkarka Monika Zawrotna oraz obrończyni Katarzyna Senkbeil mają problemy z więzadłami i obie będą musiały przejść zabiegi medyczne - mówi dla olsztyn.sport.pl Dariusz Maleszewski, trener KKP Stomil Olsztyn.

Szczególnie brak bramkarki dał się we znaki drużynie. Podczas sparingu z ekstraligowym KKP Bydgoszcz olsztynianki przegrały aż 0:12.

Jak przyznaje Dariusz Maleszewski, mimo osłabień, morale zespołu nie podupadło znacząco. Zapowiada, że Stomil w najbliższym sezonie będzie należał do czołówki II ligi. - Stać nas na to, by powalczyć nawet o miejsce premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Zespół jest już bardziej doświadczony. W zeszłym sezonie byliśmy beniaminkiem, a mimo to zdołaliśmy zakończyć rywalizację na wysokiej pozycji - podkreśla.

W czasie przygotowań do sezonu zawodniczki OKS-u wzięły udział w dwóch obozach treningowych. Pierwszy, którego głównym założeniem było poprawienie wytrzymałości i siły piłkarek, odbył się w Nowym Mieście Lubawskim. Drugi miał miejsce w Olsztynie, a poświęcony był ćwiczeniu techniki, wariantów taktycznych oraz stałych fragmentów gry.

Na inaugurację rozgrywek ligowych biało-niebieskie zmierzą się na wyjeździe z Wissą Szczuczyn. Początek spotkania w sobotę 24 sierpnia, o godz. 10.

Więcej o piłkarkach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.