Piłkarze Stomilu po badaniach. Złe wieści dla Skiby i Łukasika

Aż trzech piłkarzy Stomilu z powodu kontuzji nie mogło dokończyć meczu z Okocimskim KS Brzesko. We wtorek przeszli specjalistyczne badania, które miały dać odpowiedź, kiedy wrócą na boisko.
Zarówno Piotr Skiba, Paweł Łukasik jak i Dawid Kucharski sobotni pojedynek w Olsztynie rozpoczynali w wyjściowym składzie. Choć mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Stomilu 2:0, to cena była wysoka. Wszyscy wymienieni zawodnicy doznali kontuzji.

Jak poważne są to urazy, okazało się dopiero we wtorek, po badaniach przeprowadzonych przez klubowego lekarza drużyny. - Jeśli chodzi o Piotra Skibę, to mamy do czynienia z typowym uszkodzeniem przyczepu łąkotki w torebce stawowej - mówi dla olsztyn.sport.pl dr Mariusz Siergiej. - W najbliższym meczu z GKS-em Katowice na pewno nie zagra. Możliwe jest, że powróci do składu na kolejne spotkanie [9 listopada z Miedzią Legnica w Olsztynie - red.]. Dla bramkarza uraz tego typu jest dużym problemem, dlatego będziemy na bieżąco monitorować proces jego leczenia.

Dłuższa przerwa w grze czeka z kolei napastnika Stomilu, Pawła Łukasika. - Zdiagnozowane zostało u niego naderwanie mięśnia wysmukłego uda - informuje lekarz OKS. - W środę ma otrzymać czynniki płytkowe do krwiaka w nodze, który jest źródłem tego urazu. Być może zagra dopiero w dwóch ostatnich meczach rundy jesiennej.

Szybciej na boisko powinien za to wrócić defensor biało-niebieskich, Dawid Kucharski. - Naciągnął mięsień prosty uda - zwraca uwagę Siergiej. - Istnieje spora szansa, że wystąpi już w najbliższą sobotę w Katowicach [godz. 17.30 - red.]. Wszystko wyjaśni się dopiero po ostatnim treningu przed wyjazdem. Wtedy podejmiemy decyzję, czy Dawid będzie mógł wystąpić w tym spotkaniu.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.