Stadion Stomil doczeka się sztucznego oświetlenia?

Władze Stomilu spotkały się z prezydentem miasta Piotrem Grzymowiczem, by porozmawiać o przyszłości olsztyńskiego stadionu. Jeśli do przyszłego sezonu przy alei Piłsudskiego nie zostanie zamontowane sztuczne oświetlenie, piłkarze nie będą mieli gdzie grać.
To warunek otrzymania licencji na występy w I lidze. Przypomnijmy, że drużyna Stomilu obecnie rozgrywa swoje mecze w Olsztynie, dzięki zgodzie warunkowo wydanej przez Polski Związek Piłkarski.

Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl prezes Stomilu i Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej napisali list otwarty do mediów, rady miasta oraz prezydenta Olsztyna. Zwracali w nim uwagę na konieczność zamontowania oświetlenia i ogrzewanie murawy na wysłużonym obiekcie sportowym przy al. Piłsudskiego. Jak podkreślili, potrzeba na to ponad 3 mln zł.

Nie jest tajemnicą, że bez wsparcia miasta nie będą w stanie zdobyć takich środków. Właśnie w tej sprawie zarząd Stomilu spotkał się z Piotrem Grzymowiczem. - Wątek dotyczący budowy nowego stadionu oraz modernizacji starego ma już swoją żmudną historię - mówi dla olsztyn.sport.pl Aneta Szpaderska, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Początkowo nowoczesny obiekt sportowy miał powstać na miejscu obecnego, ale na działkę, na której stoi, nie znalazł się nabywca. Potem na lokalizację stadionu wybrano tereny przy ul. Sybiraków. Niestety nie rozwiązano głównego problemu, a więc skąd na to wziąć pieniądze.

Dlatego ostatni pomysł, by zmodernizować już istniejące boisko przy Piłsudskiego, zaczął być poważnie rozważany. - Jest to inwestycja, która będzie wymagała pracy i odpowiednich środków pieniężnych - mówi o proponowanej przez OKS instalacji sztucznego oświetlenia Aneta Szpaderska. - Obecnie jesteśmy w przededniu przyjęcia budżetu na przyszły rok [rozmowa przeprowadzona w środę - red.]. Po tym czasie będziemy wiedzieli, w jakim stopniu nasze możliwości finansowe pozwolą na zrealizowanie tego celu.

Władze Stomilu do wspomnianej modernizacji zamierzają ostatecznie przekonać miasto pod koniec listopada. Wtedy to zaplanowano kolejne spotkanie z prezydentem Olsztyna. - Instalacja masztów oświetleniowych oraz podgrzewanej płyty boiska to konieczność - podkreśla Jacek Czałpiński, prezes OKS. - Teraz z panem Piotrem Grzymowiczem zobaczy się Tomasz Miętkiewicz, który pełni funkcję prezesa Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Ich spotkanie naturalnie będzie dotyczyło tej samej kwestii.

Tymczasem już w najbliższą sobotę piłkarze Stomilu zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Początek meczu o godz. 17.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.