Znamy plany Stomilu na zimę. Zagra z Wisłą i Jagiellonią

Piłkarze Stomilu sobotnim meczem z Arką Gdynia zakończą tegoroczne występy w I lidze. Na boiska wrócą dopiero na początku marca, ale to nie oznacza, że w tym czasie będą odpoczywali.
Najbliższe spotkanie, które rozegrają w Trójmieście, przesądzi też o tym, czy biało-niebiescy utrzymają w tabeli miejsce nad strefą spadkową. Nic więc dziwnego, że wszyscy w zespole podchodzą do tego pojedynku bardzo poważnie. Nie ma jednak wątpliwości, że to Arka będzie faworytem, a jeśli na poważnie myśli o awansie do ekstraklasy, z takimi rywalami musi zdobywać komplet punktów.

Po meczu w Gdyni (sobota, godz. 17.30) piłkarzy Stomilu czeka przerwa w rozgrywkach. Okres przygotowawczy do rundy wiosennej spędzą jednak bardzo intensywnie. Prócz zgrupowania w Jarocinie zaplanowano siedem sparingów. Pierwszy z nich rozegrają już 18 stycznia, kiedy to na boisku na Dajtkach ich przeciwnikiem będzie trzecioligowy Sokół Ostróda. Najciekawiej zapowiadają się jednak mecze kontrolne z ekstraklasową Jagiellonią Białystok czy pierwszoligowymi Olimpią Grudziądz i Wisłą Płock.

Plan sparingów Stomilu Olsztyn

- Stomil Olsztyn - Sokół Ostróda (18 stycznia, boisko na Dajtkach),

- Stomil Olsztyn - Jagiellonia Białystok (21 stycznia, Cetniewo),

- obóz przygotowawczy w Jarocinie (24 stycznia - 2 lutego),

- Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków (8 lutego, Dajtki),

- Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz (15 lutego, Dajtki),

- Stomil Olsztyn - Olimpia Zambrów (22 lutego, Dajtki),

- Stomil Olsztyn - Wisła Płock (1 marca, Płock),

- Stomil Olsztyn - Legionovia Legionowo (1 marca, Dajtki).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.