Piłkarze Stomilu jadą do Gdyni. Uwaga na superstrzelca Arki

W najbliższą sobotę piłkarzy Stomilu czeka wyzwanie. Na wyjeździe zmierzą się z aktualnie czwartą drużyną zaplecza ekstraklasy - Arką Gdynia. Olsztynianie będą musieli uważać m.in. na bramkostrzelnego Arkadiusza Aleksandra.
To mocny punkt zespołu z Trójmiasta. Napastnik żółto-niebieskich na koncie ma już dziewięć trafień, co daje mu drugą pozycję w klasyfikacji najlepszych strzelców zaplecza ekstraklasy. Skuteczniejszy jest tylko Dariusz Zjawiński z Dolcanu Ząbki, który już 12-krotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Co więcej, zawodnik Arki na początku listopada rozegrał swój najlepszy mecz w sezonie. Dzięki jego dwóm bramkom gdynianie po dramatycznym boju pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice 3:2. Oprócz umiejętności zdobywania goli, Aleksander posiada jeszcze jedną ważną cechę. Gra bardzo czysto. Wystarczy wspomnieć, że na półmetku rozgrywek, na koncie ma zaledwie dwie żółte kartki, które otrzymał w meczach z Wisłą Płock oraz Miedzią Legnica.

Nie oznacza to jednak, że cały potencjał strzelecki zespołu opiera się na tym jednym piłkarzu. Zawodnicy z Trójmiasta, obok Dolcanu Ząbki, są jedną z dwóch najskuteczniejszych ekip w I lidze. Do siatki przeciwników trafiali łącznie 27 razy. Pod tym względem, prócz wspomnianego Aleksandra, prym w Arce wiodą Marcus da Silva i Piotr Tomasik (po 6 goli), Michał Rzuchowski (5), Tomasz Jarzębowski (4) oraz Mateusz Szwoch (3). A warto podkreślić, że zarówno Tomasik i Rzuchowski to obrońcy.

Co więcej, drużyna prowadzona przez trenera Pawła Sikorę jest jedną z najlepiej grających w obronie. Do tej pory straciła 16 bramek i pod tym względem ustępuje jedynie GKS-owi Bełchatów (14 goli) oraz Górnikowi Łęczna (12). Tak szczelna defensywa to zasługą m.in. młodego, bo zaledwie 20-letniego, bramkarza, Michała Szromnika. Pewnym punktem ekipy z Gdyni są także doświadczony Krzysztof Sobieraj oraz Piotr Tomasik i Tomasz Jarzębowski.

Sobotni mecz ze Stomilem (godz. 17.30, transmisja w Orange Sport) nie będzie dla Arki ostatnim, jaki rozegrają w tym roku. Zaledwie cztery dni później zmierzą się z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w zaległym spotkaniu 17. kolejki.

Ale i po tym pojedynku o odpoczynku w domach będą mogli zapomnieć. Podopieczni Pawła Sikory 29 listopada udadzą się bowiem na tournee do USA, gdzie rozegrają trzy sparingi. Ich rywalami będą m.in. piłkarze z Icon FC New Jersey oraz Polonii New York SC. Do Polski wrócą 10 grudnia.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.