Część stadionu Arki zamknięta na mecz ze Stomilem

Decyzją wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego podczas sobotniego meczu Arka Gdynia - Stomil Olsztyn większość stadionu będzie zamknięta dla kibiców. Otwarta zostanie jedynie Trybuna Olimpijska. To pokłosie wydarzeń podczas meczu żółto-niebieskich z Chojniczanką, który odbył się 2 listopada.
Decyzja wojewody pomorskiego, podjęta na wniosek policji, oznacza, że podczas sobotniego meczu Arki ze Stomilem (początek o godz. 17.30) zamknięta będzie Trybuna Górka w sektorach I, J, Trybuna Tory w sektorach G i H, Trybuna GOSiR w sektorach D i E oraz Trybuna Gości w sektorze F. Kibice będą wpuszczani jedynie na sektory położone na Trybunie Olimpijska.

Kara została nałożona za wniesienie na stadion nieuzgodnionej wcześniej flagi sektorowej (widniał na niej napis "Hooligans from Arka") oraz stroboskopów, które zostały odpalone pod tą flagą. W uzasadnieniu jest również wzmianka o jednej z flag wniesionych na stadion przez kibiców gości, nie ma za to słowa o ich zachowaniu podczas meczu. Przypomnijmy, że połamali oni na swoim sektorze ok. 200 krzesełek oraz zniszczyli zawór w toalecie, przez co woda zalała znajdujące się pod trybuną biura klubu.

Spotkanie ze Stomilem będzie więc mogło obejrzeć ok. 3 tys. kibiców. W związku z tym klub wydał komunikat o procedurze wymiany karnetów i zakupu biletów, który znaleźć można TUTAJ.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: