Wiemy, kto będzie sędzią pojedynku Arka - Stomil

To 37-letni Jarosław Przybył. Jak do tej pory, arbiter pochodzący z Kluczborka prowadził zaledwie jedno spotkanie z udziałem olsztyńskich piłkarzy.
Miało to miejsce 17 marca 2012 roku, kiedy to Stomil był jeszcze drugoligowym zespołem. W 21. kolejce w ramach grupy wschodniej zawodnicy OKS mierzyli się wówczas na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Przegrali tamto spotkanie 1:2, a rywale potrzebowali niecałych 20 minut, by zdobyć oba gole. Już po kwadransie samobójcze trafienie zaliczył Paweł Baranowski. Dosłownie dwie minuty później gospodarze zadali kolejny cios. Piotra Skibę tym razem pokonał Michał Kachniarz. Olsztynianie za sprawą Łukasza Suchockiego tuż przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową, lecz to było wszystko, na co było ich stać tego dnia.

W tym sezonie Jarosław Przybył prowadził pięć meczów na zapleczu ekstraklasy. Były to odpowiednio konfrontacje Miedzi Legnica z Flotą Świnoujście (1:2), GKS-u Bełchatów z Miedzią (2:1), Energetyka ROW Rybnik z Górnikiem Łęczna (1:0), Górnika z Arką Gdynia (1:1) oraz GKS-u Tychy z GKS-em Katowice (3:1).

Tymczasem, już w najbliższą sobotę będzie arbitrem w pojedynku Arka Gdynia - Stomil. Spotkanie to zapowiada się interesująco, ponieważ oba zespoły, choć do zupełnie innych celów, bardzo potrzebują punktów. Pomorzanie walczą o awans do ekstraklasy i mają szansę na tytuł mistrza jesienni. Z kolei dla podopiecznych Adama Łopatko ewentualne zwycięstwo może zapewnić im miejsce w tabeli nad strefą spadkową. Początek meczu o godz. 17.30. Transmisję przeprowadzi stacja Orange Sport.

Spotkania 18. kolejki

- piątek: Energetyk ROW Rybnik - Termalica Bruk-Bet Nieciecza (godz. 18); - sobota: Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz (12), Okocimski KS Brzesko - Sandecja Nowy Sącz (12), Puszcza Niepołomice - GKS Bełchatów (12), Miedź Legnica - Wisła Płock (15), GKS Katowice - Flota Świnoujście (17), Arka Gdynia - Stomil Olsztyn (17.30, transmisja Orange Sport); - niedziela: Górnik Łęczna - GKS Tychy (12.30, Orange Sport), Kolejarz Stróże - Chojniczanka Chojnice (13).