Trener Adam Łopatko: Do Stomilu dołączy 2 - 3 piłkarzy

Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18 na Dajtkach w piątek odbył się testowy mecz dla zawodników aspirujących do gry w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn. Wzięli w nim udział głównie gracze klubów III ligi.
Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostało aż 24 piłkarzy. Zostali oni podzieleni na dwa zespoły, z których jeden grał w głównych strojach Stomilu (biało-niebieskich), a drugi w rezerwowych kompletach (granatowych). Mecz miał nietypowy charakter, bo został podzielony na tercje (3 razy po 25 min) i zakończył się zwycięstwem "granatowych" 3:1. - Na pewno kilka zagrań mogło mi wyjść lepiej - mówi Patryk Gondek, pomocnik Płomienia Ełk. - Nie chciałbym jednak oceniać całego spotkania w moim wykonaniu. Od wydania opinii na ten temat są trenerzy.

I dodaje: - Moim zdaniem Stomil wpadł jednak na bardzo ciekawy pomysł, by zaprosić na testy chłopaków z niższych lig.

Poczynania zawodników występujących w spotkaniu obserwowali m.in. trenerzy Stomilu Adam Łopatko oraz Tomasz Aziewicz, prezes Jacek Czałpiński oraz dyrektor ds. marketingu Emil Wojda. Mecz oglądali także podstawowi piłkarze "biało-niebieskich": Grzegorz Lech, Arkadiusz Koprucki i Paweł Głowacki. - Przyjechałem jedynie jako kibic - zastrzega Grzegorz Lech, pomocnik OKS. - Takie spotkania to z reguły trudna sprawa, ponieważ każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony. Sam grałem w niższych ligach i wiem jak to jest. Na pewno dla każdego z tych chłopaków będzie to jakiś krok do przodu.

- Poziom taktyczny spotkania nie został zachowany. Można to jednak wyjaśnić tym, że ci gracze spotkali się dopiero po raz pierwszy. Wiadomo, że na zgranie się zawsze potrzeba czasu. - dodaje Grzegorz Lech. - Poza tym wiadomo, że każdy z nich chciał pokazać się, by zdobyć angaż w Stomilu.

Po końcowym gwizdku trener Adam Łopatko wstrzymywał się od wydawania ostatecznych osądów na temat graczy. - Jest wielu zawodników, którymi warto się zainteresować - mówi. - III liga jest właśnie po to, żeby ci chłopcy mieli gdzie podnosić swoje umiejętności i przenosili się potem do klubów z wyższych lig. Przed nami jeszcze jest kilka rozmów. Mam nadzieję, że przynajmniej 2-3 nowych piłkarzy dołączy do naszej kadry na przygotowania. Wspólnie ze mną mecz ten oglądało jeszcze kilku innych trenerów. 7 stycznia będzie widać, kto dołączy, by uczestniczyć w naszych zajęciach.

Dla niektórych z testowanych zawodników angaż w Stomilu może być przełomem w ich karierze. - Każdy z nas ma nadzieję, że wpadł w oko sztabowi szkoleniowemu - kończy Piotr Głowacki, pomocnik Sokoła Ostróda. - Wszyscy jesteśmy zmotywowani, by zasilić szeregi OKS.

Piłkarze testowani w OKS-ie (za stomilolsztyn.com):

1. Łukasz Gwiazda (obrońca, Sokół Ostróda),

2. Piotr Głowacki (pomocnik, Sokół Ostróda),

3. Krzysztof Dąbkowski (obrońca, Start Działdowo),

4. Krystian Oleszko (napastnik, Start Działdowo),

5. Dominik Bróździński (napastnik, Start Działdowo),

6. Bartosz Dzikowski (bramkarz, Huragan Morąg),

7. Krzysztof Filipek (napastnik, Huragan Morąg),

8. Paweł Galik (obrońca, Huragan Morąg),

9. Rafał Niedźwiedzki (obrońca, Płomień Ełk),

10. Jakub Ciuńczyk (pomocnik, Płomień Ełk),

11. Patryk Gondek (pomocnik, Płomień Ełk),

12. Michał Twardowski (napastnik, Płomień Ełk),

13. Paweł Sawicki (obrońca, MKS Korsze),

14. Michał Miller (napastnik, MKS Korsze),

15. Damian Roksela (pomocnik, MKS Korsze),

16. Adrian Korzeniewski (pomocnik, Concordia Elbląg),

17. Bartosz Sobótka (pomocnik, Olimpia Zambrów),

18. Łukasz Grzybowski (pomocnik, Olimpia Zambrów),

19. Maciej Orpik (pomocnik, Dąb Dąbrowa Białostocka),

20. Piotr Bondziul (napastnik, Dąb Dąbrowa Białostocka),

21. Paweł Alancewicz (pomocnik, Stal Rzeszów),

22. Mateusz Lawrenc (bramkarz, Błękitni Orneta),

23. Bartłomiej Sobol (bramkarz, DKS Dobre Miasto),

24. Damian Suszczewicz (bramkarz, Vęgoria Węgorzewo).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: