Stomil pojechał do Jarocina z nowymi piłkarzami [FOTO]

Piłkarze Stomilu w piątek wyjechali z Olsztyna na obóz przygotowawczy do Jarocina. Trener zdecydował się zabrać 27 zawodników, a wśród nich niedawno pozyskanych Piotra Gondka, Adriana Korzeniewskiego i Piotra Głowackiego.
Dla biało-niebieskich to nie pierwsze zgrupowanie w Jarocinie. - Ja byłem tam już latem - mówi dla olsztyn.sport.pl Tomasz Aziewicz, drugi trener Stomilu. - Znajduje się tam fajny kompleks sportowy, a co najważniejsze, wszystko jest w jednym miejscu. Mam tu na myśli sztuczne oraz naturalne boiska, siłownię, basen, halę sportową i hotel. Dla nas to bardzo wygodna lokalizacja.

Ośrodek, w którym będą przebywać piłkarze Stomilu, nazywa się Jarocin Sport. - Dziennie będziemy odbywać dwa treningi - podkreśla Aziewicz. - Mamy też zakontraktowane cztery sparingi [z Chrobrym Głogów, Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, Jarotą Jarocin i Calisią Kalisz - red.]. Hala także będzie do naszej dyspozycji dwa razy dziennie. Wiadomo, że to, czy będziemy mogli ćwiczyć na zewnątrz, będzie uzależnione od pogody. Taki mieliśmy harmonogram poprzednio i zamierzamy się go trzymać.

Wszystkie ekipy, z którymi biało-niebiescy zmierzą się w Jarocinie, grają aktualnie w grupie zachodniej II ligi. - To, że te drużyny są z niższej klasy rozgrywkowej, nie ma według mnie większego znaczenia - zaznacza Aziewicz. - W tym okresie piłkarze wszystkich lig są na pewnych etapach swoich przygotowań.

I dodaje: - Wiadomo, że mecz meczowi nierówny. W moim odczuciu w minionym sparingu z Jagiellonią Białystok zaprezentowaliśmy się przyzwoicie, a nawet mieliśmy szansę na korzystny wynik [Stomil przegrał 0:1 - red.]. To, że nasi najbliżsi rywale na co dzień występują na niższym szczeblu, nie oznacza, że nie będą wymagającymi sparingpartnerami.

Na zgrupowanie wspólnie z pierwszym składem Stomilu pojechali także trzej nowo zakontraktowani piłkarze. Mowa tutaj o Patryku Gondku (poprzednio Płomień Ełk), Adrianie Korzeniewskim (Concordia Elbląg) i Piotrze Głowackim (Sokół Ostróda). Oprócz nich w Jarocinie stawi się też testowany Michał Trzeciakiewicz (obecnie bez klubu) oraz zawodnik drużyny juniorskiej Rafał Śledź.

Kadra OKS na zgrupowanie w Jarocinie:

- bramkarze: Michał Leszczyński, Dawid Mieczkowski, Michał Przyborowski, Piotr Skiba; - obrońcy: Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Adrian Korzeniewski, Dawid Kucharski, Arkadiusz Mroczkowski, Rafał Remisz, Dawid Szymonowicz, Marcin Warcholak; - pomocnicy: Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Piotr Głowacki, Patryk Gondek, Łukasz Jegliński, Yasuhiro Kato, Patryk Kun, Grzegorz Lech, Piotr Łysiak, Michał Trzeciakiewicz; - napastnicy: Tomasz Bzdęga, Paweł Łukasik, Karol Żwir, Rafał Śledź.

Plan sparingów Stomilu na zgrupowaniu w Jarocinie:

- 25 stycznia, godz. 11 - mecz z Chrobrym Głogów,

- 29 stycznia, 11 - Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski,

- 29 stycznia, 13.30 - Jarota Jarocin,

- 1 lutego, 11 - Calisia Kalisz.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.