Stomil jedzie do Gdyni. Jeden z najważniejszych meczów

Olsztyńscy piłkarze zmierzą się w środę z aspirującą do gry w ekstraklasie Arką Gdynia. Choć to tylko sparing, to jednak bardzo ważny dla tych zawodników z drużyny biało-niebieskich, którzy walczą o miejsce w składzie
Zespół z Trójmiasta rundę jesienną zakończył na czwartym miejscu w tabeli I ligi (OKS jest 14.), ale w tym roku swoją grą rozczarowuje.

Wystarczy wspomnieć, że podopieczni trenera Pawła Sikory na siedem spotkań kontrolnych rozegranych w przerwie zimowej przegrali aż pięć (z Jagiellonią Białystok, Wisłą Płock, Gryfem Wejherowo, Bytovią Bytów i Zawiszą Bydgoszcz, wszystkie 0:2). Dlatego niewielkim pocieszeniem są wygrana z Pogonią Szczecin 2:0 czy remis z Olimpią Elbląg 2:2.

I choć zazwyczaj słychać opinie, że na tym etapie przygotowań wyniki nie są najważniejsze, to jednak świadczą o aktualnej formie zawodników. - Skupiamy się na trenowaniu siły i wytrzymałości - mówi dla olsztyn.sport.pl Arkadiusz Aleksander, napastnik Arki i zarazem jej najlepszy strzelec. - Do rozpoczęcia rundy wiosennej jest jeszcze miesiąc, więc mamy czas na poprawę mankamentów.

W tym sezonie Stomil rywalizował z Arką Gdynia już dwukrotnie. Na inaugurację sezonu w I lidze pojedynek, który odbył się na stadionie w Ostródzie, zakończył się bezbramkowym remisem. Podobnie było w rewanżu w Trójmieście (który odbył się awansem jeszcze w ub. roku), skąd po pasjonującym widowisku biało-niebiescy również wywieźli cenny punkt (3:3). - Do sparingu z olsztynianami nie będziemy podchodzić szczególnie ambicjonalnie, a to dlatego, że w tych rozgrywkach o punkty nie będziemy już ze sobą grali - przyznaje Aleksander.

W zimowym okienku transferowym kadrę Arki wzmocnił zaledwie jeden gracz. Jest nim obrońca Sławomir Cienciała, który przeszedł z Odry Opole. - To solidny zawodnik, który będzie wzmocnieniem - uważa Piotr Tomasik, pomocnik gdynian. - W przeszłości miał okazję zasilić Arkę, ale wtedy wybrał ligę bułgarską [Etar 1924 Veliko Tarnovo - red.].

Za to aż siedmiu nowych piłkarzy zasiliło szeregi Stomilu. To: Marcin Warcholak, Piotr Darmochwał, Arkadiusz Czarnecki, Patryk Gondek, Piotr Głowacki, Adrian Korzeniewski, Michał Trzeciakiewicz. Sparing z Arką dla podopiecznych trenera Adama Łopatki nie będzie ostatnim przed powrotem na ligowe boiska. Czekają ich jeszcze pojedynki z Olimpią Grudziądz oraz Wisłą Płock.

Mecz Arka - Stomil w Gdyni rozpocznie się o godz. 15.30.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.