Stomil będzie grał w nowych strojach. Prezentacja w OSiR

Na niespełna dwa tygodnie przed rundą wiosenną, w nowym składzie i w nowych strojach zaprezentują się piłkarze Stomilu. - Niech wszyscy zainteresowani przyjdą i zobaczą, co przygotowaliśmy - mówi Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy w klubie.
Oficjalna prezentacja zespołu odbędzie się w niedzielę w hali OSiR w Olsztynie. - Nasi fani po raz pierwszy zobaczą drużynę w komplecie. Włącznie z zawodnikami, którzy zasilili Stomil w zimowym oknie transferowym - mówi dla olsztyn.sport.pl Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy biało-niebieskich. - Po drugie, zaprezentujemy nowe stroje, w których olsztyńscy piłkarze będą występować w zbliżającej się rundzie. Zależy nam na tym, żeby trochę odświeżyć wizerunek zespołu.

Jak przyznaje Biedrzycki, dzięki takim wydarzeniom kibice mogą utożsamiać się z klubem. - Biorą czynny udział w życiu drużyny - podkreśla. - W niedzielę wcielimy w życie kilka ich pomysłów co do tego, jak całe przedsięwzięcie ma wyglądać. Nie chciałbym jednak zdradzać, o co chodzi. Niech wszyscy zainteresowani przyjdą i zobaczą, co przygotowaliśmy.

Włodarze biało-niebieskich liczą na wsparcie sympatyków Stomilu nie tylko w najbliższą niedzielę. - Ważny jest dla nas doping podczas całej rundy wiosennej - nie ukrywa Andrzej Biedrzycki. - Piłkarze grają przede wszystkim dla kibiców i chcą dawać im radość. Po ostatniej prezentacji [przed rundą jesienną - red.] otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy. Tym razem także postaramy się zadbać o dobrą atmosferę.

Przypomnijmy, że zimą kadrę Stomilu wzmocniło pięciu pomocników: Piotr Darmochwał (poprzednio Okocimski KS Brzesko), Patryk Gondek (Płomień Ełk), Piotr Głowacki (Sokół Ostróda), Adrian Korzeniewski (Concordia Elbląg) i Michał Trzeciakiewicz (poprzednio bez klubu). Oprócz nich, do Stomilu przeszło także dwóch defensorów Marcin Warcholak (Gryf Wejherowo) oraz Arkadiusz Czarnecki (Sandecja Nowy Sącz). - Zarząd klubu postarał się zrobić wszystko, żeby podnieść poziom gry zespołu - zaznacza Biedrzycki. - Musieliśmy zapewnić graczom możliwość rywalizacji ze sobą wewnątrz drużyny. Moim zdaniem Stomilowi w rundzie wiosennej uda się osiągnąć cel, jakim jest utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Różnice punktowe między poszczególnymi zespołami są tak niewielkie, że możemy powalczyć nawet o miejsce w środku tabeli.

Po rundzie jesiennej, podopieczni trenera Adama Łopatko zajmują w tabeli 14. miejsce, które jest ostatnim nad strefą spadkową (na koncie 19 punktów). Pierwszy mecz po zimowej przerwie rozegrają 7 marca, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Energetykiem ROW Rybnik. W kolejnych dwóch seriach spotkań OKS będzie rywalizować z Dolcanem Ząbki (15 marca, na wyjeździe) oraz z Kolejarzem Stróże (22 marca, u siebie).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: