Sport.pl

Ze Stomilu do drugiej. Wiemy, gdzie zagra Kaźmierowski

Jeszcze w rundzie jesiennej bronił barw Stomilu Olsztyn na zapleczu ekstraklasy. Teraz Szymon Kaźmierowski będzie występował w drugoligowej Stali Rzeszów.
26-letni napastnik trafił do Olsztyna za kadencji trenera Zbigniewa Kaczmarka. W sezonie 2012/2013 zdobył dla Stomilu siedem bramek (w 30 meczach), w tym jedną w ramach Pucharu Polski. Był jednym z jego najskuteczniejszych zawodników, ale wszystko zmieniło się w obecnych rozgrywkach.

W rundzie jesiennej był wyraźnie bez formy, strzelając zaledwie jednego gola w 12 meczach i w efekcie stracił miejsce w składzie. Ostatnie trafienie, ale niezwykle ważne dla zespołu OKS, zanotował w listopadowym pojedynku w Gdyni. Stomil do 90. minuty przegrywał 2:3 i właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Szymon Kaźmierowski. Remis w Trójmieście pozwolił biało-niebieskim miniony rok zakończyć na 14. miejscu w tabeli, ostatnim nad strefą spadkową.

Po zmianie na stanowisku szkoleniowca (teraz Adam Łopatko), który zaczął stawiać na młodszych zawodników, napastnik zdecydował się poszukać sobie nowego pracodawcy. Jeszcze niedawno wydawało się, że trafi do drugoligowej Odry Opole.

- Odra wydaje się fajnym klubem, który ma naprawdę całkiem niezłą bazę treningową - mówił w styczniu dla olsztyn.sport.pl Kaźmierowski. - Będę starał się wykonywać swoje obowiązki i dać się poznać zarządowi oraz trenerom jako zawodnik wart zainteresowania. Czeka nas mecz testowy z Polonią Bytom. Wszystko wskazuje na to, że podpisanie przeze mnie kontraktu zależy od tego, jak zagram w tym spotkaniu.

Teraz okazuje się, że będzie grał w drugiej lidze, ale w nie w grupie zachodniej lecz we wschodniej. Podpisał bowiem kontrakt ze Stalą Rzeszów, która na półmetku rozgrywek z dorobkiem 27 punktów plasuje się na ósmym miejscu w tabeli.

Przypomnijmy, że Stomil już w najbliższy piątek wyjazdowym spotkaniem z Energetykiem ROW Rybnik zainauguruje zmagania w rundzie wiosennej.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: