Łodzianin rozjemcą pojedynku Stomil Olsztyn - Kolejarz

Piłkarze Stomilu w pierwszym w tym roku, meczu przed własną publicznością podejmą drużynę Kolejarza Stróże. Spotkanie to poprowadzi łodzianin Zbigniew Dobrynin.
Na początku swojej sędziowskiej kariery Dobrynin prowadził głównie spotkania na poziomie trzeciej ligi. Z czasem awansował do wyższych klas rozgrywkowych, i obecnie ma na koncie m.in. pojedynki w Ekstraklasie.

Zbigniew Dobrynin do tej pory sędziował jeden mecz z udziałem piłkarzy Stomilu. Dokładnie 8 czerwca 2013 roku, kiedy to w ostatniej kolejce na zapleczu ekstraklasy olsztynianie mierzyli się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Drużyna prowadzona wówczas przez trenera Zbigniewa Kaczmarka przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Dla gospodarzy trafiali kolejno Adam Banasiak oraz Robert Szczot. Z kolei honorowego gola dla OKS strzelił w ostatniej minucie spotkania Michał Glanowski (aktualnie zawodnik Odry Opole).

Tymczasem już w najbliższą sobotę Zbigniew Dobrynin po raz drugi będzie sędzią w pojedynku biało-niebieskich. Olsztynianie podejmą na własnym stadionie ekipę Kolejarza Stróże (więcej o meczu czytaj tu "Stomil wraca na Piłsudskiego").

Zarówno gospodarze, jak i goście bardzo potrzebują trzech punktów. Co więcej będzie to pierwszy występ Stomilu w tym roku przed własną publicznością. Wcześniej, na inaugurację rundy wiosennej OKS wygrał na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik 2:0, a tydzień temu uległ w Ząbkach tamtejszemu Dolcanowi 2:4.

Początek mecz Stomil - Kolejarz Stróże rozpocznie się o godz. 14.

Spotkania 21. kolejki

- sobota: GKS Tychy - Dolcan Ząbki (godz. 13), Flota Świnoujście - Arka Gdynia (14), Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice (14), Stomil Olsztyn - Kolejarz Stróże (14), Okocimski KS Brzesko - Miedź Legnica (15), Wisła Płock - Energetyk ROW Rybnik (17); - niedziela: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Puszcza Niepołomice (11:30), Sandecja Nowy Sącz - Górnik Łęczna (12.15), GKS Katowice - GKS Bełchatów (12.30).