Filar defensywy Stomilu nie zagra w Niepołomicach

W najbliższym meczu z Puszczą Niepołomice trener Adam Łopatko nie będzie mógł skorzystać z usług m.in. Arkadiusza Czarneckiego.
Piłkarz, który w zimowym oknie transferowym przeszedł do Stomilu z Sandecji Nowy Sącz, bez większych problemów wywalczył sobie miejsce w składzie. Co więcej, w meczach z Energetykiem ROW Rybnik, Dolcanem Ząbki oraz Kolejarzem Stróże zagrał w pełnym wymiarze czasowym. O jego absencji w Niepołomicach przesądził ostatni z nich.

Kiedy Stomil na stadionie przy alei Piłsudskiego podejmował Kolejarza (wygrana 2:1), Arkadiusz Czarnecki za faul na rywalu obejrzał żółty kartonik. A w związku z tym, że po wcześniejszych meczach na koncie miał już trzy inne, stało się jasne, że w kolejnym spotkaniu będzie pauzował.

Mieć się na baczności muszą także inni zawodnicy Stomilu, którzy mogą podzielić los Czarneckiego. Są nimi Tomasz Bzdęga i Piotr Darmochwał. Pierwszy z nich w poprzednich 21 kolejkach tego sezonu był upominany kartkami trzykrotnie, drugi zaś siedmiokrotnie. Jeśli w Niepołomicach po raz kolejny otrzymają popularne "żółtko", nie wystąpią w kolejnym meczu, z Chojniczanką Chojnice (6 kwietnia w Olsztynie).

Początek najbliższego spotkania Puszcza - Stomil już w sobotę o godz. 15.30. Trener Adam Łopatko będzie musiał znaleźć zastępstwo nie tylko za Czarneckiego. Kontuzjowani są bowiem pomocnik Michał Trzeciakiewicz (naderwany mięsień czworogłowy uda) oraz napastnik Karol Żwir (złamana kość śródstopia). Więcej o wyprawie do Niepołomic czytaj tu "Stomil czeka ostra gra, i to dosłownie".

Bilans żółtych kartek w Stomilu

- Piotr Darmochwał (7), Paweł Głowacki (6), Janusz Bucholc, Dawid Kucharski, Grzegorz Lech (po 5), Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Jegliński, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski (po 4), Tomasz Bzdęga (po 3), Wojciech Dziemidowicz, Yasuhiro Kato, Rafał Remisz, Michał Trzeciakiewicz, Marcin Warcholak, Karol Żwir (po 1).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.