Trzech piłkarzy Stomilu musi uważać na kartki

W najbliższym ligowym pojedynku z Olimpią Grudziądz aż trzech zawodników Stomilu będzie musiało wystrzegać się żółtych kartek. Każda kolejna na ich koncie będzie oznaczała przymusową przerwę od gry w pierwszej lidze.
Przypomnijmy, że każdy piłkarz, który w sezonie otrzyma czwarte takie upomnienie, nie może grać w następnym spotkaniu. Aktualnie w OKS bliscy spełnienia tego warunku są Tomasz Bzdęga, Piotr Darmochwał oraz Paweł Głowacki. Pierwszy z nich w dotychczas rozegranych 23 kolejkach na zapleczu ekstraklasy karany był w ten sposób trzykrotnie. Z kolei pozostali jego koledzy aż siedmiokrotnie.

Oznacza to, że jeśli w sobotę, kiedy olsztynianie zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, ponownie otrzymają popularne "żółtko", nie będą mogli wystąpić w meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza, który zaplanowano na 17 kwietnia w Olsztynie.

Taka sytuacja bardzo utrudniłaby zadanie trenerowi Adamowi Łopatko. Ze składu wypadło już dwóch kluczowych piłkarzy, tyle że z powodu kontuzji. Są nimi pomocnik Michał Trzeciakiewicz (naderwany mięsień dwugłowy uda) oraz napastnik Karol Żwir (złamana kość śródstopia).

Mecz Olimpia - Stomil odbędzie się już w najbliższą sobotę. Początek o godz. 16.

Bilans żółtych kartek w Stomilu:

- Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki (7), Dawid Kucharski (6), Janusz Bucholc, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (5), Arkadiusz Czarnecki, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski (4), Tomasz Bzdęga (3), Wojciech Dziemidowicz, Yasuhiro Kato, Patryk Kun, Rafał Remisz, Michał Trzeciakiewicz, Marcin Warcholak, Karol Żwir (1).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.