Głowacki i Darmochwał ze Stomilu muszą zagrać czysto

W najbliższym spotkaniu na zapleczu ekstraklasy, przeciwko GKS Tychy dwóch piłkarzy Stomilu będzie musiało szczególnie uważać na kartki.
Mowa o pomocnikach Piotrze Darmochwale oraz Pawle Głowackim. W dotychczas rozegranych 25 kolejkach na zapleczu ekstraklasy byli w ten sposób karani przez arbitrów aż siedmiokrotnie.

Przypomnijmy, że każdy zawodnik, który otrzyma czwartą żółtą kartkę w sezonie (potem 8, 12, 16 itd.), nie może występować w następnym spotkaniu swojej drużyny. Oznacza to, że jeśli w niedzielę, kiedy olsztynianie zmierzą się na wyjeździe z GKS Tychy, ponownie otrzymają popularne "żółtko", nie zagrają w meczu z Wisłą Płock (3 maja w Olsztynie).

Na tym nie kończą się zmartwienia kadrowe w Stomilu. Jak wcześniej informowaliśmy na olsztyn.sport.pl, z powodu kontuzji wypadł ze składu napastnik Stomilu Karol Żwir (złamana kość śródstopia), a pod znakiem zapytania stoi gra Michała Trzeciakiewicza i Marcina Warcholaka, którzy mieli problemy z mięśniami dwugłowymi uda.

Początek meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn w niedzielę o godz. 12.30. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja Orange Sport.

Bilans żółtych kartek w Stomilu

- Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki (po 7), Dawid Kucharski (6), Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (po 5), Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski (po 4), Tomasz Bzdęga (3), Wojciech Dziemidowicz, Yasuhiro Karo, Patryk Kun, Rafał Remisz, Michał Trzeciakiewicz, Karol Żwir (po 1).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.