Sektor gości na stadionie Stomilu otworzą już na Wisłę

Trybuna dla kibiców drużyn przyjezdnych, która na stadionie przy alei Piłsudskiego jest zamknięta od 2012 roku, już nie będzie świecić pustakami. Zostanie otwarta wcześniej niż planowano.
Pierwszym po długiej przerwie meczem Stomilu, podczas którego trybuna zostanie otwarta, będzie pojedynek z Wisłą Płock (3 maja), a nie jak wcześniej zakładano z Sandecją Nowy Sącz (17 maja). Przypomnijmy, że sektor ten jest wyłączony z użytku od września 2012 roku, kiedy to w trakcie pierwszoligowego spotkania OKS z Zawiszą doszło do burd. Wandale z Bydgoszczy połamali kilkadziesiąt świeżo zamontowanych krzesełek. Gdyby nie interwencja policji i służb porządkowych, mogłoby dojść do regularnej bitwy, ponieważ olsztyńscy pseudokibice także dążyli do konfrontacji.

Klub najadł się wstydu, i to nie tylko dlatego, że biało-niebiescy przegrali ostatecznie aż 0:5. Na trybunach zasiadł wtedy prezes spółki Libra 2, która w Olsztynie buduje Galerię Warmińską, i która zaledwie kilka godzin wcześniej związała się umową sponsorską z olsztyńskim klubem. - Mecz z Zawiszą był dla pana Dariusza Miłka pierwszym, jaki zobaczył na naszym stadionie - opowiadał Andrzej Królikowski, kierownik ds. bezpieczeństwa i organizacji meczów w Stomilu. - Była to duża strata wizerunkowa zarówno dla niego, jak i dla całego klubu.

Początkowo zapewniano, że sympatycy drużyn przyjezdnych po raz pierwszy wejdą na wspomniany sektor 17 maja, kiedy to OKS zmierzy się z Sandecją Nowy Sącz. - Na początku maja będzie gotowy, ale policja będzie jeszcze musiała skontrolować jego stan - podkreślał Królikowski. - Musimy apelować do świadomości sympatyków futbolu i wpajać im, że przyjeżdżają na mecz, a nie po to, by wszczynać bójki.

Teraz okazuje się, że fanów gości na stadionie przy alei Piłsudskiego zobaczymy wcześniej. - Ich trybuna będzie otwarta od meczu z Wisłą Płock - mówi Jacek Czałpiński, prezes Stomilu. - Relacje sympatyków OKS i Wisły są pozytywne, więc spodziewamy się dużej liczby kibiców z Mazowsza. W kolejnych spotkaniach ten sektor również będzie funkcjonował.

Wspomniany mecz Stomil - Wisła będzie też transmitowany w telewizji Orange Sport. Wcześniej jednak bo już w najbliższą niedzielę biało-niebieskich czeka wyjazdowa potyczka z GKS Tychy (godz. 12.30).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.