Sport.pl

Będą zmiany w składzie Stomilu. Kto zagra w jedenastce?

- Dokonam pewnych korekt, ale wolałbym nie zdradzać jakich. Zawodnicy jeszcze o nich nie wiedzą i chcę poinformować ich o swojej decyzji jako pierwszy - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn.
Kiedy olsztynianie w minioną niedzielę grali na stadionie w Jaworznie z GKS Tychy (porażka 0:1) musieli sobie radzić bez Pawła Łukasika. W poprzednim meczu (przeciwko GKS Bełchatów) napastnik Stomilu musiał opuścić boisko już w 64. minucie, a wszystko z powodu urazu. - Doznał kontuzji, która fachowo określana jest jako naderwanie mięśnia napinacza powięzi szerokiej - mówi dla olsztyn.sport.pl Adam Łopatko, trener pierwszoligowego OKS. - Na nodze zrobił się lekki krwiak, ale we wtorek Paweł wrócił do treningów.

Uraz piłkarza nie jest groźny, ale szkoleniowiec jest zdania, że w takich sytuacjach nie należy się śpieszyć. - Lepiej jest poczekać jeden dzień dłużej - podkreśla Łopatko. - Wszystko po to, żeby uniknąć trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Adam Łopatko przyznaje, że w spotkaniu w Jaworznie, taki piłkarz jak Łukasik by się przydał. - Wcześniej w Bełchatowie rozegrał bardzo dobry mecz - mówi. - Miał idealną sytuację bramkową, dzięki której mógł zapewnić nam punkty.

Na szczęście pozostali piłkarze olsztyńskiej drużyny nie mają poważniejszych problemów ze zdrowiem. - Wszyscy są do mojej dyspozycji - zaznacza Łopatko. - Zdrowy jest też Michał Trzeciakiewicz, który jeszcze do niedawna pauzował ze względu na naderwanie mięśnia dwugłowego uda.

Po porażce z drużyną ze Śląska, szkoleniowiec biało-niebieskich choć nie wprost, to dał do zrozumienia, że w składzie konieczne są zmiany. - Nie oznacza to, że zrobię w zespole rewolucję, bo na to nas nie stać - mówi Adam Łopatko. - Dokonam pewnych korekt, ale wolałbym nie zdradzać jakich. Zawodnicy jeszcze o nich nie wiedzą i chcę poinformować ich o swojej decyzji jako pierwszy.

Przypomnijmy, że kolejne spotkanie o ligowe punkty piłkarze OKS rozegrają już w sobotę, kiedy to przed własną publicznością podejmą Wisły Płock (godz. 14.45).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: