Stomil udostępni kibicom Wisły "Łuk Biało-Niebieski"

- Debatowaliśmy nad tą kwestią jeszcze przed inauguracją sezonu - mówi Jacek Czałpiński, prezes pierwszoligowego Stomilu. W sobotę w Olsztynie zagrają piłkarze Wisły Płock.
Tak wielu kibiców Wisły wyraziło chęć zakupu biletów na mecz w Olsztynie, że władze Stomilu postanowiły udostępnić im "Łuk Biało-Niebieski". A przypomnijmy, że to sektor zazwyczaj zajmowany przez najzagorzalszych fanów OKS. - Kibice obu klubów są zaprzyjaźnieni - mówi dla olsztyn.sport.pl Jacek Czałpiński, prezes Stomilu. - Sektor ten liczy 300 miejsc. Po konsultacjach z naszymi kibicami zdecydowaliśmy, że udostępnimy go przyjezdnym.

Rozmowy na ten temat rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. - Rozważaliśmy także zorganizowanie tego meczu na stadionie w Ostródzie - podkreśla Czałpiński. - Tak naprawdę debatowaliśmy nad tą kwestią jeszcze przed inauguracją sezonu. Zarówno nam, jak i fanom Stomilu zależało na jak najlepszym rozwiązaniu.

Co ciekawe, w następnych spotkaniach rozgrywanych na stadionie przy alei Piłsudskiego, sympatycy drużyn przyjezdnych będą już mogli zasiąść na trybunie specjalnie przeznaczonej dla nich. - Sektor ten jest już otwarty - informuje Jacek Czałpiński. - Zamontowano tam specjalne kamery, więc już może funkcjonować. W spotkaniu z Wisłą robimy wyjątek, ponieważ jest to mecz przyjaźni.

Przypomnijmy, że sektor ten był nieczynny od września 2012 roku, kiedy to podczas spotkania Stomilu z Zawiszą Bydgoszcz doszło do burd pseudokibiców. W efekcie wandale zniszczyli kilkadziesiąt świeżo zamontowanych krzesełek.

Nic więc dziwnego, że sobotni pojedynek z Wisłą Płock będzie szczególny. - Dobrze, że nasi rywale także będą mogli liczyć na doping - mówi Adam Łopatko, trener Stomilu. - W takich sytuacjach mecze mają dodatkowy smak, a klimat do gry w piłkę jest dużo lepszy.

Przed sobotnim spotkaniem na "Łuk Biało-Niebieski" będzie wchodziło się bramą nr 5, a więc od ul. Leonharda (od strony placu cyrkowego). Osoby, które podczas tego spotkania chcą udać się na ŁBN, proszone są o kontakt z przedstawicielami Stowarzyszenia "Stomil Ponad Wszystko". W dniu meczu nie będzie bowiem możliwości kupna biletu na wspomniany łuk w kasie klubu. Początek ligowego pojedynku zaplanowano na godz. 14.45.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.