Koszulki Stomilu z dwoma herbami? Tak, na meczu z Wisłą

W pojedynku z Wisłą Płock piłkarze Stomilu zagrają w specjalnych okolicznościowych koszulkach. - Chcemy zrobić coś, co od dawna z powodzeniem funkcjonuje w europejskich pucharach - mówi Emil Wojda, odpowiedzialny za marketingu w olsztyńskim klubie.
Kiedy olsztyńscy zawodnicy w sobotę wyjdą na murawę stadionu przy al. Piłsudskiego, będą mieli na sobie trykoty z limitowanej serii. Przygotowano ją specjalnie na mecz z Wisłą Płock.

Zamiast samego herbu OKS na koszulkach będą emblematy obu klubów. - Pomysłodawcami inicjatywy są klub oraz kibice ze Stowarzyszenia "Stomil Ponad Wszystko" - mówi dla olsztyn.sport.pl Emil Wojda, odpowiedzialny za marketing. - Nasz sponsor techniczny [firma R-GOL - red.] nie miał problemów z szybkim przygotowaniem takich strojów.

Kibice obu zespołów są ze sobą zaprzyjaźnieni. - Chcemy zrobić coś, co od dawna z powodzeniem funkcjonuje w europejskich pucharach - podkreśla Wojda. - Przedstawiciele ekipy z Mazowsza również przyjęli ten pomysł z entuzjazmem. Mówili, że chcą promować tego typu działania. Co więcej, sobotni mecz będzie transmitowany przez telewizję Orange Sport, a komentator wspomni o naszej inicjatywie. W Polsce jeszcze nikt tego nie zrobił, więc cieszę się, że Stomil będzie pierwszy.

Jedna z takich koszulek zostanie podarowana zawodnikom Wisły jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. - Zaraz po wyjściu na boisko Janusz Bucholc przekaże trykot kapitanowi płocczan Pawłowi Magdoniowi zamiast tradycyjnego proporczyka - zaznacza Wojda.

Ale także kibice będą mogli stać się posiadaczami takich strojów. - Po meczu będzie możliwość ich nabycia - informuje Emil Wojda. - Na życzenie fanów na koszulkach podpisze się także dowolnie wybrany gracz Stomilu. Niektórzy nasi sympatycy są tak zainteresowani, że już teraz składają rezerwacje [szczegóły na stomilolsztyn.com - red.].

Przypomnijmy, że Stomilu przystąpi do meczu z Wisłą Płock po dwóch porażkach z rzędu (po 0:1 z GKS Bełchatów i GKS Tychy). Aktualnie zajmuje w tabeli pierwszej ligi 16. miejsce z dorobkiem 29 punktów. Jeśli chcą utrzymać się na zapleczu ekstraklasy, muszą zacząć regularnie zdobywać punkty. Sobotnie spotkanie rozpocznie się na stadionie przy al. Piłsudskiego o godz. 14.45.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.