Kartki zmorą Stomilu. Trzon zespołu musi ich unikać

Po dwóch meczach wyjazdowych piłkarze Stomilu wracają do Olsztyna, by zmierzyć się z Wisłą Płock. W tym spotkaniu czołowi gracze OKS będą musieli wystrzegać się nieczystych zagrań.
Co czwarte otrzymane "żółtko" odbiera piłkarzowi możliwość gry w następnym spotkaniu. Zawodnicy biało-niebieskich, którzy aktualnie są bliscy przekroczenia limitu kartek, to obrońca Dawid Kucharski oraz pomocnicy Piotr Darmochwał i Paweł Głowacki. Każdy z tej trójki w poprzednich 27 kolejkach na zapleczu ekstraklasy otrzymywał takie upomnienia po siedem razy.

Jeśli w sobotę, kiedy to olsztynianie podejmą przed własną publicznością Wisłę Płock, zostaną w ten sposób ponownie ukarani, nie będą mogli wystąpić w wyjazdowym meczu z Flotą Świnoujście (10 maja).

To nie koniec kłopotów kadrowych, z jakimi musi borykać się trener Adam Łopatko. Przeciwko zespołowi z Mazowsza na boisko nie wybiegnie napastnik Karol Żwir, którego złamana kość śródstopia jeszcze się nie zrosła. Przy ustalaniu składu pod uwagę nie będą brani także Marcin Warcholak oraz Paweł Łukasik.

Jak wcześniej informowaliśmy na olsztyn.sport.pl, pierwszy z nich w meczu z GKS Bełchatów naciągnął mięsień dwugłowy uda. Natomiast Łukasikowi uraz przytrafił się w Jaworznie, gdzie Stomil grał z GKS Tychy. - Doznał kontuzji, która fachowo określana jest jako naderwanie mięśnia napinacza powięzi szerokiej - mówił Adam Łopatko, trener OKS.

Początek meczu Stomil - Wisła Płock na stadionie przy alei Piłsudskiego w sobotę o godz. 14.45. Transmisję poprowadzi stacja Orange Sport.

Bilans żółtych kartek w Stomilu

- Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Dawid Kucharski (po 7), Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (po 5), Tomasz Bzdęga, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski (po 4), Michał Trzeciakiewicz (2), Wojciech Dziemidowicz, Yasuhiro Kato, Patryk Kun, Rafał Remisz, Marcin Warcholak, Karol Żwir (po 1).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.