Dziurawa obrona Stomilu. Kontuzje i absencja za kartki

W najbliższej kolejce pierwszej ligi piłkarze Stomilu zmierzą się na wyjeździe z Flotą Świnoujście. W tym spotkaniu czołowi zawodnicy z Olsztyna będą musieli grać wyjątkowo ostrożnie.
Każda czwarta żółta kartka na ich koncie (potem 8, 12 itd.) odbiera piłkarzowi możliwość gry w następnym meczu. Piłkarze biało-niebieskich, którzy aktualnie są bliscy przekroczenia tego limitu, to obrońca Dawid Kucharski oraz pomocnicy Piotr Darmochwał i Paweł Głowacki. Każdy z nich w poprzednich 28 kolejkach na zapleczu ekstraklasy otrzymał takie upomnienie po siedem razy.

To oznacza, że jeśli w sobotę, na stadionie w Świnoujściu, zostaną w ten sposób ponownie ukarani przez sędziego, nie będą mogli wystąpić przeciwko Sandecji Nowy Sącz (17 maja w Olsztynie).

Wiadomo już, że w najbliższym spotkaniu z Flotą nie zagra obrońca Stomilu Arkadiusz Czarnecki. Kiedy biało-niebiescy mierzyli się przed tygodniem z Wisłą Płock (porażka 1:2), zawodnik ten za zagranie ręką, otrzymał drugie "żółtko", a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

To nie koniec kłopotów kadrowych, z jakimi musi borykać się trener Adam Łopatko. Przeciwko Flocie nie wystąpi także napastnik Karol Żwir, którego złamana kość śródstopia cały czas się zrasta. Ponadto nie będą zdolni do gry kontuzjowani Marcin Warcholak i Rafał Remisz.

Pierwszy z nich podczas meczu z GKS Bełchatów naciągnął mięsień dwugłowy uda. Z kolei Remisz doznał urazu (prawdopodobnie uszkodzona łąkotka) podczas pojedynku z Wisłą Płock.

Początek pojedynku z Flotą, w sobotę o godz. 17. Zapowiedź tego spotkania czytaj tu "Stomil musi wydostać się z dołka".

Bilans żółtych kartek w Stomilu

- Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Dawid Kucharski, Arkadiusz Czarnecki (po 7), Grzegorz Lech (6), Janusz Bucholc, Łukasz Jegliński (po 5), Tomasz Bzdęga, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, Arkadiusz Mroczkowski (po 4), Michał Trzeciakiewicz (2), Wojciech Dziemidowicz, Yasuhiro Kato, Patryk Kun, Dawid Szymonowicz, Rafał Remisz, Marcin Warcholak, Karol Żwir (po 1).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.