Zwycięstwo Stomilu na poprawę humoru. Dwa gole Bzdęgi

Piłkarze Stomilu nie dali szans Tęczy Biskupiec, wygrywając w wyjazdowym sparingu 7:0. Wysoka skuteczność olsztynian to dobry prognostyk przed ligowym pojedynkiem z Sandecją Nowy Sącz.
Trener Adam Łopatko nie kryje zadowolenia z rezultatu, choć przyznaje, że w grze jego zespołu trzeba dokonać kilku korekt. - Musimy poprawić nasz plan taktyczny przed najbliższym meczem ligowym [w sobotę podejmują Sandecję Nowy Sącz - red.] - mówi szkoleniowiec Stomilu. - Mamy też drobne kłopoty z pressingiem, dlatego do weekendu musimy to poprawić.

Spotkanie z występującą na co dzień w klasie okręgowej Tęczą Biskupiec to była dobra rozgrzewka. - To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu wyszły nasze niewielkie braki - podkreśla Łopatko. - Wynik jest w tym momencie sprawą drugorzędną.

To, co trenera OKS szczególnie cieszy, to fakt, że w środę dwa gole zdobył Tomasz Bzdęga. Napastnik ten ostatnich meczów na zapleczu ekstraklasy nie mógł zaliczyć do udanych. - Mam nadzieję, że to wpłynie na niego mobilizująco - zaznacza Łopatko. - Dobrze wie, jak strzelać bramki, i pozostaje tylko czekać, aż będzie to robił w spotkaniach o punkty.

Olsztyńscy kibice nie powinni jednak popadać w przesadny optymizm. - Sandecja to inna, dużo wyższa półka - podkreśla trener OKS. - W sobotnim meczu będę się cieszył nawet z wygranej 1:0.

Warto wspomnieć, że do Biskupca wraz z zespołem nie pojechał pomocnik Piotr Darmochwał. - Skarżył się na naciągnięcie mięśnia i uznałem, że nie warto ryzykować - tłumaczy Łopatko. - W sobotę gramy z Sandecją, a w przyszłą środę z Okocimskim Brzesko i szkoda byłoby stracić takiego zawodnika.

Najbliższy ligowy pojedynek - z ekipą z Nowego Sącza - zostanie rozegrany na stadionie przy alei Piłsudskiego w sobotę o godz. 17.

Tęcza Biskupiec - Stomil Olsztyn 0:7 (0:3)

Bramki: Trzeciakiewicz 15., Bzdęga 24., 44., Łukasik 34., Siemaszko 46., Piotr Głowacki 51., Łysiak 61.

Tęcza: Sznar - Adamczyk, Balcerzak, Łach, Szewczyk, Ocias, Rybkiewicz, Andruszkiewicz (49. Siwik), Buńko (60. Buczek), Rybkiewicz (49. Karpiński), Bogdaniuk (68. Buńko).

Stomil: Skiba (19. Mieczkowski, 51. Leszczyński) - Bucholc (41. Korzeniewski), Czarnecki (41. Kucharski), Szymonowicz (41. Koprucki), Warcholak (41. Piotr Głowacki), Lech (41. Gondek), Trzeciakiewicz (41. Łysiak), Paweł Głowacki (41. Alancewicz), Jegliński (41. Kato), Bzdęga, Łukasik (41. Siemaszko).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.