Kto ze Stomilu musi w Brzesku uważać na kartki?

Najbliższa 31. kolejka spotkań pierwszej ligi upłynie dla Stomilu pod znakiem pojedynku z Okocimskim KS Brzesko. Aż pięciu czołowych graczy biało-niebieskich będzie musiało szczególnie uważać na kartki.
Mowa o obrońcach Arkadiuszu Czarneckim i Dawidzie Kucharskim oraz pomocnikach Pawle Głowackim, Piotrze Darmochwale i Grzegorzu Lechu. Każdy z tej piątki w dotychczasowych 30 kolejkach na zapleczu ekstraklasy otrzymał już po siedem żółtych kartoników. Warto przypomnieć, że co czwarta taka kara na koncie piłkarza (4, 8, 12, 16 itd.) odbiera mu możliwość występu w kolejnym spotkaniu.

W rezultacie, jeżeli w środę, kiedy to Stomil będzie mierzył się na wyjeździe z Okocimskim Brzesko, dopiszą kolejne takie upomnienie na swoje konto, nie będą mogli zagrać przeciwko GKS Katowice (w Olsztynie, niedziela o godz. 14).

Lepszą wiadomością jest z kolei zmniejszająca się liczba kontuzjowanych zawodników. W Brzesku trener Adam Łopatko nie będzie mógł skorzystać jedynie z usług obrońcy Rafała Remisza oraz napastnika Karola Żwira. Pierwszy z nich czeka na wyniki badania rezonansem, które przeszedł w piątek. Podejrzewa się u niego uszkodzenie łąkotki i prawdopodobnie będzie musiał przejść operację. Z kolei Żwir doszedł do siebie po złamaniu kości śródstopia, ale nie trenuje jeszcze na pełnych obciążeniach.

Początek mecz Okocimski KS - Stomil rozpocznie się w środę o godz. 17

Bilans żółtych kartek w Stomilu

- Arkadiusz Czarnecki, Piotr Darmochwał, Grzegorz Lech, Paweł Głowacki, Dawid Kucharski (po 7), Janusz Bucholc, Łukasz Jegliński, Arkadiusz Koprucki, Paweł Łukasik, (po 5), Tomasz Bzdęga, Arkadiusz Mroczkowski (po 4), Michał Trzeciakiewicz (2), Wojciech Dziemidowicz, Yasuhiro Kato, Patryk Kun, Rafał Remisz, Dawid Szymonowicz, Marcin Warcholak, Karol Żwir (po 1).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.