Kluczowy obrońca zostaje w Stomilu. Umowa do 2016 roku

W poniedziałek o dwa lata kontrakt z olsztyńskim klubem przedłużył Janusz Bucholc. To drugi obrońca Stomilu, który zdecydował się na taki krok.
Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl wcześniej podobną umowę - roczną - podpisał Dawid Szymonowicz. Teraz dołączył do niego 28-letni Janusz Bucholc.

To wychowanek Stomilu, który w zespole seniorów występuje od sezonu 2009/2010. W minionych rozgrywkach pełnił funkcję kapitana drużyny i wystąpił w 33 meczach. W tym czasie zdobył jedną bramkę - 22 września, kiedy biało-niebiescy na wyjeździe mierzyli się z GKS Bełchatów i ostatecznie przegrali 2:3.

Przypomnijmy, że OKS rundę wiosenną zakończył na 15. miejscu w tabeli i sportowo spadł z pierwszej ligi. Wszystko się jednak zmieniło w miniony piątek. Wtedy to Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła utrzymać w mocy decyzję niższej instancji i nie pozwoliła Kolejarzowi Stróże na grę na zapleczu ekstraklasy. Tym samym najwyżej sklasyfikowany spadkowicz - Stomil - utrzymał się w rozgrywkach (więcej czytaj tu "Opatrzność nad nami czuwała").

- To dla nas dobra lekcja tego, żeby nie powtarzać już błędów z przeszłości - mówi dla olsztyn.sport.pl Janusz Bucholc. - W przyszłym sezonie ze wszystkich sił postaramy się spisywać dużo lepiej. Musimy wyciągnąć odpowiednie wnioski.

Jak podkreśla kapitan biało-niebiescy, dobrze by było rozwiązać także problem odpowiedniego boiska, na którym zespół ma się przygotowywać do kolejnych rozgrywek. - Klub cały czas musiał starać się, by zapewnić nam możliwość treningu na dobrze przygotowanym boisku - podkreśla Bucholc. - Nie wiadomo również, gdzie po urlopach będziemy mogli uczestniczyć we wspólnych zajęciach.

I dodaje: - Odcinam się od spraw związanych ze zbliżającym się walnym zebraniem w Stomilu [30 czerwca - red.]. Marzę o sytuacji, w której OKS zapewni sobie utrzymanie dzięki dobrej grze.

Kolejny sezon na zapleczu ekstraklasy piłkarze z Olsztyna rozpoczną w weekend 2-3 sierpnia.