Stomil poznał rywala w Pucharze Polski. Dobrze trafił?

Przeciwnikiem Stomilu będzie zespół, który olsztynianie doskonale znają. Dwa lata temu obie drużyny awansowały na zaplecze ekstraklasy.
Mowa o Okocimskim KS Brzesko. Spotkanie I rundy Pucharu Polski odbędzie się 13 sierpnia w Małopolsce, ponieważ to właśnie ekipom z niższych klas rozgrywkowych przysługuje przywilej grania przed własną publicznością. Oprócz piłkarzy z Olsztyna swojego rywala poznała Sandecja Nowy Sącz, ale nie miała tyle szczęścia co Stomil. Swoją tegoroczną przygodę z Pucharem Polski rozpocznie od meczu ze świeżo upieczonym beniaminkiem ekstraklasy - GKS Bełchatów.

Warto przypomnieć, że drużyna z Brzeska w tym roku po słabej grze w rundzie wiosennej spadła do drugiej ligi. Olsztynianie muszą jednak mieć się na baczności, bo jak pokazuje historia spotkań pomiędzy tymi zespołami, Okocimski strzela im średnio ponad dwie bramki na mecz. W dotychczasowych ośmiu pojedynkach Stomil przegrał czterokrotnie, odniósł dwa zwycięstwa i tyle samo remisował (bilans bramek 8:17).

Pozostałe zespoły pierwszej ligi swoich przeciwników poznają dopiero 26 lipca, kiedy to zakończy się faza przedwstępna pucharu. Na tym etapie walkę o awans rozstrzygną między sobą następujące kluby: GKS Tychy, Puszcza Niepołomice, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, GKS Katowice, Arka Gdynia, Energetyk ROW Rybnik, Miedź Legnica, Wisła Płock, Olimpia Grudziądz, Dolcan Ząbki, Chojniczanka Chojnice, Flota Świnoujście, Kolejarz Stróże, Górnik Łęczna.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.