Sport.pl

Stomil nie straci kręgosłupa. Kluczowi piłkarze zostają

Coraz więcej wiadomo o kadrze zespołu na nadchodzący sezon 2014/2015. W tym tygodniu umowy ze Stomilem Olsztyn przedłużyło kolejnych czterech piłkarzy.
W poniedziałek, na kilka godzin przed walnym w Stomilu, swoje kontrakty o kolejne dwa lata przedłużyli pomocnik Paweł Głowacki i obrońca Rafał Remisz. - Z końcem czerwca kończyła się moja umowa - tłumaczy Głowacki. - Gdybym nie podpisał nowej, a podczas jednego z najbliższych treningów odniósłbym kontuzję, to znalazłbym się w bardzo trudnej sytuacji.

Zadowolenia z pozostania w Stomilu nie kryje także Remisz. - Trudno się z tego nie cieszyć - mówi. - Przez kolejne dwa lata będę miał gdzie trenować i się rozwijać. Mimo niezbyt udanego dla mnie zakończenia sezonu [3 maja w meczu z Wisłą Płock nabawił się poważnej kontuzji - red.] klub mi zaufał. Początkowo lekarze podejrzewali u mnie uszkodzenie łąkotki. Okazało się jednak, że naderwałem więzadła krzyżowe przednie.

I dodaje: - W miniony czwartek przeszedłem w Łodzi zabieg, który zakończył się pomyślnie. Teraz czeka mnie pół roku rehabilitacji, więc wrócę do gry dopiero na rundę wiosenną.

To niejedyni piłkarze, którzy złożyli podpisy na umowach. W zespole zostają także obrońca Arkadiusz Koprucki oraz bramkarz Piotr Skiba. Ze Stomilu odchodzi natomiast pomocnik Patryk Gondek, który nie mógł liczyć na regularne występy, a teraz najprawdopodobniej trafi do jednego z drugoligowych klubów. - Moim zdaniem Patryk postąpił słusznie - uważa Rafał Remisz. - Piłkarska prawda głosi, że nieważne, gdzie grasz. Ważne, że grasz.

Na treningach olsztyńskiej drużyny nie brakuje też nowych twarzy. Do OKS przymierzani są napastnicy Konrad Cichowski (poprzednio Polonia Warszawa) i Paweł Piceluk (Warta Poznań), pomocnik Tomasz Sedlewski (Olimpia Elbląg) oraz obrońcy Naoya Shibamura (FK Buxoro), Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze) i Tomasz Wełna (Puszcza Niepołomice). - Większość z nich uczestniczyła już w zajęciach i zaprezentowała się bardzo solidnie - mówi Adam Łopatko, szkoleniowiec Stomilu. - Jeśli chodzi o poziom umiejętności, to nie odstają od reszty. Musimy jednak poczekać do rozpoczęcia sparingów, aby móc ocenić ich potencjał.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: