Galeria Warmińska zostanie z piłkarzami Stomilu?

Libra Project od czwartku nie jest już tylko sponsorem pierwszoligowego Stomilu. Teraz będzie wspierała także siatkarzy Indykpolu AZS, co mocno zaniepokoiło piłkarskich kibiców w Olsztynie.
Umowa z AZS opiewająca na blisko milion złotych została podpisana w olsztyńskim ratuszu. Spółka zobowiązała się wspierać drużynę siatkarską przez najbliższy rok, ale nikt nie wyklucza możliwości przedłużenia jej na kolejne lata. - To zależy od tego, jak będzie układała się nasza współpraca przez nadchodzący sezon - mówił na konferencji prasowej Lech Chudy, prezes spółki Libra Project.

Dlaczego zawarcie tej umowy tak martwi sympatyków Stomilu? Przypomnijmy, że Libra Project, budująca Galerię Warmińską od października 2012 roku wspiera już zespół piłkarski. Zgodnie z umową przez pięć lat na konto OKS co roku wpływa 2 mln zł.

Teraz wszyscy się zastanawiają, jak sponsorowanie dwóch największych klubów sportowych w mieście wpłynie na dalsze losy współpracy ze Stomilem. Tym bardziej że w najbliższych latach piłkarze mają walczyć o ekstraklasę. - Jedno nie zależy od drugiego. Nasza umowa z AZS Olsztyn nie wpłynie na nasze dotychczasowe zobowiązania - uspokaja Lech Chudy. - Ze Stomilem mamy umowę do 2017 roku. Czy ją przedłużymy? Teraz nie ma co spekulować. Z biegiem czasu wszystko się wyjaśni.

Władze piłkarskiego klubu nie ukrywają, że bardzo liczą na zdecydowanie dłuższą współpracę z przedstawicielami Libry Project. - Jest taka zasada w prawie, że umów powinno się dotrzymywać - mówi Robert Kiłdanowicz, prezes Stomilu. - Uważam, że jeżeli nasza drużyna będzie walczyła o ekstraklasę to nie będzie żadnych przesłanek do tego, żeby Libra Project nie przedłużyła z nami współpracy.

Według planu prezesa Stomilu, jego zespół w ciągu trzech lat będzie miał realne szanse na awans do piłkarskiej elity. Jednocześnie nie ukrywa, że do zrealizowania tego celu nie wystarczy wsparcie jednego sponsora. Tym bardziej że obecny budżet OKS należy do najniższych w pierwszoligowych rozgrywkach. - Od samego początku mówiłem, że chcemy znaleźć kolejnego sponsora, ale niestety obecnie jestem zmuszony do tego, żeby uporządkować inne sprawy - mówi Kiłdanowicz. - Przede wszystkim musimy podnieść poziom sportowy zespołu. Wierzę, że kiedy pojawią się dobre wyniki w lidze, znajdą się także lepsi inwestorzy. Taki jest nasz cel.

Jak informowaliśmy na olsztyn.sport.pl, Libra Project dalsze przekazywanie pieniędzy uzależnia także od wyników kontroli w piłkarskim klubie. Chodzi tu o nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić poprzedni zarządu OKS. Tymczasem w najbliższą sobotę piłkarze Stomilu rozegrają pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Na stadionie przy alei Piłsudskiego podejmą GKS Tychy. Relację na żywo ze spotkania będzie można śledzić na olsztyn.sport.pl. Początek o godz. 17.