Spotkanie Stomil - Arka Gdynia na żywo w Orange Sport

Czwarty w sezonie mecz ligowy Stomilu będzie transmitowała stacja telewizyjna Orange Sport. Mecz z gdyńską Arką, która walczy o awans do ekstraklasy, zapowiada się bardzo ciekawie.
Dla podopiecznych trenera Mirosława Jabłońskiego będzie to już druga w tym sezonie okazja do gry w świetle kamer. Przypomnijmy, że stacja Orange Sport po raz pierwszy transmitowała ich mecz na inaugurację ligi, kiedy to na wyjeździe zremisowali z Wigrami Suwałki 1:1 (3 sierpnia).

Podział punktów w starciu z Arką byłby dla olsztyńskiej drużyny zdecydowanie większym osiągnięciem. Piłkarze z Trójmiasta nie kryją bowiem swoich aspiracji do gry w ekstraklasie. W tym celu u żółto-niebieskich zaszły podobne roszady co w Stomilu. Dokonano zmiany na stanowisku szkoleniowca, którym aktualnie jest Dariusz Dźwigała (zastąpił Piotra Rzepkę) oraz zakontraktowano całą rzeszę nowych zawodników.

Dodatkowego smaku meczowi w Olsztynie doda fakt, że w letnim oknie transferowym Arka podkupiła z OKS dwóch czołowych piłkarzy. Mowa tutaj o pomocniku Grzegorzu Lechu i obrońcy Marcinie Warcholaku. Pierwszy z nich kreował grę ofensywną w Stomilu oraz był jego najskuteczniejszym strzelcem (zdobył dziewięć bramek). Z kolei Warcholak mimo roli nominalnego obrońcy często udzielał się w ataku.

Olsztynianie do wspomnianego spotkania także przystąpią z kilkoma nowymi piłkarzami. Przed konfrontacją z Arką mają zostać załatwione wszystkie formalności związane z grą w Stomilu zawodników z Ukrainy. Chodzi o pomocnika Romana Machulenko, obrońcę Witalija Berezowskiego, oraz napastnika Władimira Kovala.

Mecz Stomil - Arka Gdynia odbędzie się 23 sierpnia na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie. Początek został zaplanowany na godz. 14.45.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.