Stomil w telewizji przyciąga kibiców. Do rekordu daleko

Transmisje z meczów olsztyńskiej drużyny coraz częściej można zobaczyć w stacji Orange Sport. Występy OKS za każdym razem przyciągają przed telewizory kilkadziesiąt tysięcy kibiców.
Wystarczy wspomnieć, że inauguracyjne spotkanie w I lidze pomiędzy Stomilem Olsztyn a Wigrami Suwałki (1:1) obejrzało tak blisko 40 tys. osób. Biorąc pod uwagę rangę przeciwnika, którym był beniaminek, tak wysoka liczba pozytywnie zaskakuje.

Jeszcze więcej fanów może śledzić kolejną transmisję w Orange Sport, kiedy to 23 sierpnia na stadionie przy al. Piłsudskiego OKS podejmie Arkę Gdynia. Mecz z trójmiejską drużyną, która walczy o awans do ekstraklasy, zapowiada się bardzo ciekawie. W zeszłym sezonie Stomil podejmował gdynian w Ostródzie, a mecz rozegrany w potwornym upale zakończył się bezbramkowym remisem. Transmisję telewizyjną tamtego dnia obejrzało 57 265 osób.

Do rekordu z 22 września 2013 roku, kiedy to piłkarze Stomilu zmierzyli się z GKS-em Bełchatów, jeszcze jednak daleko. Pojedynek dostarczył wówczas wielu emocji i zakończył się minimalną porażką biało-niebieskich (2:3). Mimo przegranej był to jeden z lepszych występów olsztynian i nic dziwnego, że przed ekranami zasiadło aż 69 769 osób.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.