Nowe twarze w Stomilu. Jak piłkarze wypadną w sparingu?

Mimo że sezon na zapleczu ekstraklasy już wystartował, to Stomil Olsztyn wciąż szuka wzmocnień. W najbliższym sparingu z Sokołem Ostróda w składzie biało-niebieskich prawdopodobnie zagrają testowani napastnik Łukasz Jamróz oraz pomocnik Bartosz Musiał.
Jamróz ma 24 lata i mierzy 190 cm. - To wysoki zawodnik, z którego możemy mieć pożytek przy rzutach rożnych - nie ukrywa Łukasz Budnik, wiceprezes Stomilu. - Jeśli go zakontraktujemy, to miejmy nadzieję, że będzie umiał zdobywać bramki strzałami głową. Napastnicy są nam bardzo potrzebni zwłaszcza w obliczu kontuzji Pawła Łukasika [problemy z mięśniami brzucha - red.], na którym w głównej mierze opiera się nasza siła ataku.

Testowany zawodnik urodził się w Kielcach i jest wychowankiem tamtejszej Korony. W swojej karierze grał dla takich klubów, jak Broń Radom (2010/2011), Orzeł Wierzbica (2011/2012) czy Arka Gdynia (2013/2014). Ostatnio był piłkarzem Stali Rzeszów.

Z kolei Bartosz Musiał to nominalny pomocnik. Urodził się 18 kwietnia 1995 r. i mimo młodego wieku jest wielokrotnym młodzieżowym reprezentantem Polski. - Ten zawodnik po części przyjeżdża do nas po naukę, by podnosić swoje umiejętności - podkreśla Budnik. - Musimy stawiać na perspektywicznych piłkarzy, którzy w przyszłości będą solidnymi fundamentami klubu.

Do tej pory Musiał występował w takich drużynach, jak Zagłębie Sosnowiec oraz Zagłębie Lubin. Ostatnio był piłkarzem grającego na co dzień w klasie A - Stadionu Śląskiego Chorzów.

Obaj wymienieni zawodnicy najprawdopodobniej zostaną sprawdzeni przez sztab szkoleniowy Stomilu w najbliższą środę, kiedy to zespół rozegra w Ostródzie mecz kontrolny z tamtejszym Sokołem. Początek spotkania o godz. 18.

Przypomnijmy, że w najbliższym ligowym pojedynku biało-niebiescy podejmą w Olsztynie Arkę Gdynia (sobota, godz. 14.45).

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.