Mecze Stomilu z Zagłębiem i Widzewem pokażą w telewizji

Dla sympatyków Stomilu będzie to nie lada gratka. Mecze olsztynian z drużynami, które do niedawna biegały po boiskach ekstraklasy, będzie transmitowała na żywo stacja telewizyjna Orange Sport.
W tym sezonie zespół z Warmii i Mazur jest dla tej telewizji wyjątkowo atrakcyjnym kąskiem. Orange Sport transmitowało już wyjazdowy mecz Stomilu na inaugurację z Wigrami Suwałki (remis 1:1). Co ciekawe, spotkanie to obejrzało przed ekranami blisko 40 tys. widzów.

Sympatycy biało-niebieskich przed telewizorami będą mogli śledzić występ swoich ulubieńców także w najbliższej, 4. kolejce na zapleczu ekstraklasy. Podopieczni trenera Mirosława Jabłońskiego w sobotę przed własną publicznością podejmą Arkę Gdynia. Przypomnijmy, że w minionej edycji rozgrywek spotkanie OKS z drużyną z Trójmiasta śledziło aż 57 265 telewidzów.

Jeszcze ciekawiej zapowiadają się pojedynki Stomilu w 6. i 7. kolejce. Właśnie wtedy biało-niebiescy zmierzą się z dwoma spadkowiczami z T-Mobile Ekstraklasy - odpowiednio z Widzewem Łódź oraz Zagłębiem Lubin (oba na wyjeździe). - Myślę, że to najlepsze potwierdzenie polepszającej się sytuacji w olsztyńskiej piłce - uważa Łukasz Budnik, wiceprezes Stomilu. - Dziennikarze Orange Sport przyjadą do nas w środę specjalnie po to, by nakręcić reportaż o klubie oraz o aktualnej formie drużyny. To jasny znak, że zaczyna dziać się coś dobrego.

Mecz z Widzewem odbędzie się 31 sierpnia o godz. 12.30, a spotkanie z Zagłębiem zostanie rozegrane 7 września o tej samej porze. Szanse na to, że w jednym z nich padnie rekord oglądalności pojedynków Stomilu, są duże. Jak dotąd najwięcej fanów OKS zasiadło przed telewizorami 22 września 2013 roku, kiedy to olsztynianie mierzyli się z GKS-em Bełchatów. Przegrali 2:3, ale widowisko oglądało aż 69 769 osób.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.