Stomil rozegrał sparing. Jak wypadli testowani gracze?

Mecz kontrolny Stomilu z Sokołem Ostróda zakończył się remisem 1:1. W spotkaniu brali udział dwaj piłkarze przymierzani do gry w olsztyńskim zespole - napastnik Łukasz Jamróz oraz pomocnik Bartosz Musiał.
Trener Stomilu Mirosław Jabłoński jest zadowolony przede wszystkim z tego, że jego zespół rozegrał mecz na dobrze przygotowanym boisku. Bramkę dla Sokoła zdobył pomocnik Przemysław Płoszczuk. Z kolei po stronie OKS-u do siatki trafił obrońca Arkadiusz Koprucki. - Potraktowałem ten mecz jak większą jednostkę treningową - mówi dla olsztyn.sport.pl szkoleniowiec. - Sokół to solidny zespół i mocny rywal. W końcu to aktualny mistrz grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej w trzeciej lidze.

W środowym meczu na boisko w Ostródzie wybiegł zespół Stomilu złożony głównie z graczy rezerw oraz juniorów. Dla sztabu szkoleniowego była to dobra okazja do sprawdzenia zawodników, którzy przyjechali na testy. Są nimi napastnik Łukasz Jamróz oraz pomocnik Bartosz Musiał. W składzie nie zabrakło także juniorów - Piotra Wiśniewskiego, Wojciecha Żęgoty, Wojciecha Ratajczaka i Cezarego Sobolewskiego. - Chciałem dać szansę zawodnikom, którzy na co dzień nie grają za wiele - podkreśla Mirosław Jabłoński. - Jeden z juniorów zaprezentował się bardzo dobrze i zdecydowałem się zaprosić go na trening pierwszego zespołu. Nie chciałbym jednak zdradzać, o kogo konkretnie chodzi.

Szkoleniowiec biało-niebieskich był równie oszczędny w słowach, jeśli chodzi o ocenę występu Jamroza i Musiała. - Do podjęcia ostatecznej decyzji w ich sprawie jest jeszcze daleko - zaznacza. - Łukasz i Bartek zostaną z nami na testach do końca tygodnia.

Tymczasem już w najbliższą sobotę na stadionie w Olsztynie ich ligowym rywalem będzie Arka Gdynia (godz. 14.45).

Sokół Ostróda - Stomil Olsztyn 1:1 (1:1)

Bramki: Płoszczuk - Koprucki 22.

Stomil: Mieczkowski (46. Przyborowski) - Dziemidowicz (46. Wiśniewski), Shibamura (65. Dziemidowicz), Koprucki, Musiał, Żwir (77. Żęgota), Czarnecki, Trzeciakiewicz, Kato (77. Ratajczak) - Śledź (68. Sobolewski), Jamróz.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.