Na 2015 rok Stomil Olsztyn udoskonali swój klubowy herb

W przyszłym roku pierwszoligowy klub piłkarski z Olsztyna będzie obchodził 70-lecie istnienia. Z tej okazji na wszystkich gadżetach OKS będzie widniał nowy, okolicznościowy herb. - Planujemy obchody okrągłej rocznicy powstania Stomilu - mówi Emil Wojda, dyrektor OKS.
Modyfikacja logo polega na dodaniu wstęgi, na której znajdują się data założenia klubu (1945) oraz rok świętowania 70. rocznicy (2015). Co więcej, w stopce umieszczono napis "70 lat Dumy Warmii". - Przez następny rok kalendarzowy będzie to oficjalny herb Stomilu - mówi dla olsztyn.sport.pl Emil Wojda, dyrektor OKS. - Będzie się znajdował na wszystkich gadżetach oraz materiałach klubowych. Najprawdopodobniej umieścimy go również na koszulkach zawodników już od rundy wiosennej.

Co ciekawe, plany odnośnie do rozwoju klubu dotyczą nie tylko nowego logo. - W połowie lub pod koniec stycznia planujemy wystartować z nową stroną internetową - zapowiada Emil Wojda. - Chcemy, aby nowa witryna była dla kibiców dużo prostsza w użyciu. Chcielibyśmy także otworzyć internetowy kanał telewizyjny Stomil TV. Zawodnicy mają już za sobą pierwsze występy przed kamerami i dobrze sprawdzają się w roli aktorów (śmiech).

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej, tradycyjnie, odbędzie się prezentacja zespołu biało-niebieskich. - Tym razem mamy zamiar zorganizować ją z większą pompą - podkreśla Wojda. - Będzie ona miała miejsce w Uranii, ponieważ w hali sportowej przy ul. Głowackiego kibice powoli już przestają się mieścić. Termin to w przybliżeniu druga połowa lutego bądź początek marca.

Przypomnijmy, że OKS będzie świętował 70-lecie 15 lipca. - Planujemy już obchody okrągłej rocznicy powstania Stomilu - zdradza dyrektor klubu. - Chcemy zorganizować piknik rodzinny łącznie z koncertami oraz innymi atrakcjami. Na pewno zaprosimy zawodników, którzy w przeszłości byli czołowymi postaciami drużyny. Myślimy o przeprowadzeniu meczu pokazowego, w którym oczywiście wezmą udział.

To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o ambitne zamiary olsztyńskiego klubu. 15 grudnia drużyna otrzymała od Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej decyzję dotyczącą prawa ochronnego oficjalnego logo OKS. W praktyce oznacza to, że władze Stomilu mają teraz wyłączność na oznaczanie swoim herbem towarów, jak np. piłkarskie trykoty, szaliki czy inne klubowe gadżety. - Właśnie dzięki temu chcielibyśmy otworzyć oficjalny sklep kibica - zaznacza Emil Wojda. - Myślimy zarówno o jego wersji internetowej, jak i fizycznej.

70. rocznicy powstania klubu oczekuje także jego prezes, Robert Kiłdanowicz. - Postaramy się przekazać kibicom oraz olsztynianom, że najlepsze lata Stomilu nie minęły - komentuje. - Świetlana przyszłość cały czas jest przed tym zespołem.