Stadion w Olsztynie dostanie jupitery. Zdążą do kwietnia?

Miasto rozpisało właśnie przetarg na wykonanie oświetlenia płyty głównego boiska, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn.
Czasu na zainstalowanie jupiterów jest coraz mniej. Jeśli bowiem do końca kwietnia jupitery nie staną na stadionie przy al. Piłsudskiego, to piłkarze Stomilu od przyszłego sezonu nie będą mogli rozgrywać tam meczów pierwszej ligi. Jak na razie miasto jest na etapie wyłaniania firmy, która przygotuje projekt przebudowy obiektu.

Na ogłoszony przez Urząd Miasta w Olsztynie przetarg odpowiedziały ostatecznie dwie firmy: Baueren z Rybnika oraz JSK Architekci z Warszawy. Pracownia ze Śląska chce za przygotowanie projektu 1 mln 198 tys. zł, a warszawiacy oczekują 3 mln 589 tys. zł. Magistrat oceniał wartość zamówienia na 1,6 mln zł. Pierwsza część dokumentacji ma powstać do 30 listopada 2015 r.

Teraz miasto zabrało się za bardziej pilną sprawę, czyli wykonanie oświetlenia. - Czas nas goni - mówił już w październiku zaniepokojony Łukasz Budnik, ówczesny wiceprezes Stomilu. I podkreślał. - Zimą może być trudno rozpocząć budowę ze względu na niskie temperatury. Sama produkcja masztów oświetleniowych trwa kilka miesięcy. Mam obawy, bo tempo tej inicjatywy jest zbyt wolne.

Ostatecznie przetarg na to przedsięwzięcie został rozpisany w miniony poniedziałek. Zakres planowanych prac obejmuje nie tylko oświetlenie płyty boiska głównego, gdzie mają zostać ustawione maszty, ale również terenu wokół stadionu, uzupełnienie oświetlenia budynku głównego oraz trybun. Zakres prac określony jest w dokumentacji projektowej opracowanej przez Studio-Projekt Autorska Pracownia Architektoniczna olsztyńskich architektów Ryszarda Bąka, Anny Mikulskiej-Bąk, Piotra Mikulskiego-Bąka. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert mija 22 stycznia.

Piłkarze Stomilu są na urlopach, do treningów wrócą w poniedziałek. W drugiej połowie miesiąca trener Mirosław Jabłoński sprawdzi ich formę podczas sparingów z trzecioligową Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (28 stycznia) oraz pierwszoligową Arką Gdynia (31 stycznia).

Więcej o sporcie z Warmii i Mazur czytaj na olsztyn.sport.pl.