Sport.pl

Piłkarz z włoskim paszportem trenuje ze Stomilem

23-letni Francesco Stella od poniedziałku uczestniczy w zajęciach pierwszoligowego Stomilu. To trzeci obcokrajowiec, który w ostatnim czasie dołączył do zespołu z Olsztyna.
Stella urodził się 25 lipca 1991 roku w Melbourne i posiada jednocześnie australijskie obywatelstwo. Prawonożny piłkarz, który ma 176 cm wzrostu, w swojej karierze najczęściej występował na pozycji ofensywnego pomocnika, a na koncie ma grę w kilku znaczących klubach, jak włoska Siena (2009-2012) czy szkocki Rangers (2012-2013). Ostatnio bronił barw Melbourne Victory (2013-2014), a w tym roku był przymierzany do tajlandzkiego Sisaket.

To kolejny piłkarz o australijskich korzeniach, który dołączył do zespołu z Olsztyna. Wcześniej oprócz etatowych zawodników Stomilu na zajęciach można było zobaczyć 18-letniego napastnika Lachlana McLeana i o rok starszego obrońcę Stefana Dubocanina. - W naszym kraju piłka nożna cały czas się rozwija - mówił dla olsztyn.sport.pl McLean. - Każdy młody gracz wie jednak, że największy futbol jest w Europie. Przyjechaliśmy tutaj po naukę oraz nowe doświadczenia. Jesteśmy ciekawi, jak to jest występować w profesjonalnym klubie.

Pewne jest jednak, że ani Lachlan ani Stefan nie podpiszą kontraktu z OKS-me. - Będziemy ćwiczyli ze Stomilem tylko przez miesiąc - podkreśla McLean. - Nasz pobyt tutaj ma formę miesięcznego stażu. Obaj gramy aktualnie w nieprofesjonalnej I lidze [w Australii - red.], dlatego przyjazd do Olsztyna to dla nas duży krok w przód i spore wyzwanie.

Nieco inaczej wygląda sytuacja Francesco Stelli. - Przebywa u nas na podobnych zasadach - tłumaczy trener Jabłoński. - Na tę chwilę trudno liczyć na jego transfer do Stomilu. Nie ukrywam, że jest dobrym zawodnikiem i chciałbym go pozyskać. Zwłaszcza, że przeszedłby do nas za darmo. Możliwe też, że grałby za nieduże pieniądze. Najprawdopodobniej będzie u nas przez najbliższe dwa tygodnie.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Więcej o: