Sport.pl

Kibice na pomoc Stomilowi. Ile zebrali pieniędzy?

Fani olsztyńskiej drużyny w odpowiedzi na problemy finansowe klubu rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. W ciągu doby zebrali ponad 9 tys. zł
Sytuacja w pierwszoligowym klubie z Olsztyna jest nie do pozazdroszczenia. I nie chodzi tu o wyniki sportowe - drużyna na półmetku rozgrywek spisuje się znakomicie, zajmując wysokie, piąte miejsce w tabeli.

Jak informowaliśmy w olsztyn.sport.pl, w poniedziałek przelała się czara goryczy. W związku z wycofaniem się sponsora głównego Galerii Warmińskiej, a w efekcie nieotrzymywaniem wypłat od ponad dwóch miesięcy piłkarze przerywają treningi i rozjeżdżają się do domów.

Fani Stomilu nie zamierzają bezczynnie patrzeć, jak rozpada się ich ukochana drużyna. - Pomysł na zorganizowanie zbiórki pieniędzy zrodził się w głowach kilku fanów Stomilu dopiero we wtorek rano - mówi Emil Marecki, sympatyk biało-niebieskich z portalu stomil.olsztyn.pl. - Nie wybiegamy daleko w przyszłość i nie ustalamy, do kiedy potrwa ta akcja. Klub ma przesłać nam listę najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak np. odżywki dla zawodników czy napoje. Poczekamy i zobaczymy, jak się to rozwinie. Równie dobrze może się okazać, że miasto ostatecznie dojdzie do porozumienia z klubem, a zebrane środki będziemy mogli przekazać na inny, pożyteczny dla piłkarzy cel.

Kibice rozumieją, w jak dramatycznej sytuacji znaleźli się gracze. - Chcemy przede wszystkim pomóc i pokazać, że jesteśmy z piłkarzami. Nie zamierzamy jednak zrobić zbiórki na pensje dla działaczy klubu - zaznacza Marecki.

Wiadomość o pomyśle sympatyków biało-niebieskich szybko dotarła do zespołu. - Gdy wychodziliśmy z szatni po wtorkowych zajęciach, Dawid Mieczkowski [bramkarz OKS-u - red.] przeczytał na Twitterze, że kibice chcą sfinansować nasze treningi - mówi Piotr Głowacki, pomocnik Stomilu. - Doceniamy to, co dla nas robią, i jest nam miło, że o nas myślą.

Wesprzeć zawodników może każdy, a szczegóły dotyczące zbiórki pieniędzy dostępne są na stronie internetowej kibice.stomil.olsztyn.pl. - Ostatnio wszystkie sprawy związane ze Stomilem dzieją się na linii klub-miasto, a kibice patrzą na to wszystko z boku - tłumaczy Marecki. - Trudno nam zrozumieć fakt, że w ligowej tabeli drużyna zajmuje wysokie, piąte miejsce, a mimo to piłkarze ze względu na złą sytuację finansową klubu muszą przerwać treningi. Rok temu przecież nie osiągali tak dobrych wyników sportowych [15. pozycja - red.], a o zawieszeniu wspólnych zajęć nie było mowy.

Klub odwołał już sparing z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który miał się odbyć w środę na Dajtkach. Co gorsza, wszystko wskazuje, że podobnie będzie z kolejnymi, które trener zaplanował tej zimy. - Myśleliśmy, że dobry wynik sportowy pozwoli nam patrzeć w przyszłość z optymizmem - mówi zawiedziony Michał Trzeciakiewicz, pomocnik biało-niebieskich. - To, co się dzieje, bardzo nas boli, ponieważ zostawiamy na boisku dużo serca i chcielibyśmy dalej to robić.

Popularny "Trzeci" jednocześnie podkreśla, że zawodnicy OKS nie mają tak wysokich pensji, jak w innych klubach. - Każdy z nas ma zobowiązania, jak chociażby kredyty, które trzeba spłacić - uzasadnia decyzję o przerwaniu treningów, która została podjęta razem ze szkoleniowcem i prezesem Stomilu.

Z kolei pomocnik Piotr Głowacki wciąż nie może uwierzyć, że środowy trening ma być "pożegnalnym". - W środę na Dajtkach przystąpimy do gierki wewnętrznej, ale wciąż czekamy na nowe wieści z nadzieją, że wszystko zmieni się na lepsze.

Niestety, informacje, które we wtorek uzyskaliśmy z Urzędu Miasta w Olsztynie, nie wróżą nic dobrego. - Powołaliśmy zespół roboczy, który we współpracy ze Stomilem pomoże w rozwiązaniu najważniejszych problemów klubu - przypomina Aneta Szpaderska z magistratu. - Trudno jest w tej chwili określić poziom pomocy, ponieważ potrzeby są ogromne [klub ma ok. 500 tys. zł długów - red.].

Więcej o sytuacji w Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.

Zdjęcie Lanki ADIDAS 11QUESTRA TRX FG G46920 Zdjęcie Halówki ADIDAS F5 IN G65408 Zdjęcie Lanki ADIDAS F30 FG M17623
Lanki ADIDAS 11QUESTRA TRX Halówki ADIDAS F5 IN Lanki ADIDAS F30 FG
Sprawdź ceny » Porównaj ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (4)
Kibice na pomoc Stomilowi. Ile zebrali pieniędzy?
Zaloguj się
 • czlowiek-z-planem

  Oceniono 39 razy 21

  znowu miasto ma płacić wypłaty piłkarzom, bo ich pracodwaca tego nie chce zrobić?
  To może miasto też będzie płacić wypłaty wsztstkim drobnym przedsiębiorcom, którzy ponieśli straty po otworzeniu miliona galerii w Polsce?

 • mariuss111

  Oceniono 41 razy 17

  tam gdzie płynie rzeka Łyna, gdzie krzyżacki zamek jest, mamy swą drużynę, która zwie się..... Sorry dzieciaki, 25 lat temu wyjechałem z Olsztyna, ale w sercu zawsze mam to cudne miasto

 • louisciffer

  Oceniono 24 razy 4

  na stadionie kaczki, kury - to jest Warmia i Mazury

 • luque84

  Oceniono 34 razy -2

  Nie wiem co zrobić. POMÓŻCIE !!!
  Brakuje mi na odżywki i do wypłaty też przydałoby się parę złotych - może dla mnie też się skrzykniecie na Tweeeeeterze.
  A swoją drogą to źle działacie. U nas we Wrocławiu, w naszej Twierdzy, mamy coś takiego jak magistrat i spółki zależne, które bardzo chętnie wspomagają sport na wysokim poziomie. Na przykład takie MPWiK, które jest wręcz mecenasem wrocławskich piłkarzy. Bo Śląsk jest tylko jeden i niech nikt nie próbuje dyskutować. A prezydenta to mamy najlepszego i najhojniejszego :)
  No i do tego NASZE World Games - olimpiada z bierkami, bulami i innymi ciekawostkami za grube pieniądze.
  Miłego i spokojnego dnia :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX