Stomil kontra Olimpia Grudziądz. Dlaczego zagrają w Świeciu?

Olimpia Grudziądz, a więc zespół, z którym Stomil na co dzień rywalizuje w pierwszej lidze, sprawdzi w sobotę dyspozycję olsztyńskich piłkarzy. Początkowo sparing miał się odbyć na boisku treningowym, ale na taki wariant, nie zgodzili się goście.
Biało-niebiescy dopiero w miniony poniedziałek, po kilkudniowej przerwie, wznowili zajęcia. Wcześniej drużyna z powodu wycofania się głównego sponsora (Galerii Warmińskiej) oraz ze względu na dwumiesięczne zaległości z wypłatami zawiesiła wspólne treningi. OKS czasu nie marnował i już w środę rozegrał sparing z beniaminkiem zaplecza ekstraklasy Wigrami Suwałki. Ostatecznie, na boisku w Bartoszycach, gdzie odbył się pojedynek, przegrał 0:1.

- Od początku meczu nie można było się nudzić - mówił dla olsztyn.sport.pl Mirosław Jabłoński, szkoleniowiec Stomilu. - Oba zespoły grały agresywnie, a nam nie brakowało dobrych sytuacji do zdobycia bramki.

Spotkanie z Wigrami był dla olsztynian trzecim testem tej zimy. Wcześniej zremisowali po 1:1 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie oraz Arką Gdynia.

Zdecydowanie więcej, bo aż sześć sparingów ma na koncie Olimpia Grudziądz. Podopieczni trenera Dariusza Kubickiego rywalizowali m.in. z Lechią Gdańsk (0:0), Zawiszą Bydgoszcz (1:1) oraz Arką Gdynia (1:4). - Forma zespołu cały czas rośnie, więc jesteśmy pewni, że na marzec będziemy dobrze przygotowani - mówi Arkadiusz Aleksander, napastnik biało-zielonych. - Mimo kilku porażek w spotkaniach kontrolnych, po wznowieniu ligi będziemy się dobrze spisywać.

Sobotni mecz zaplanowano w Świeciu o godz. 12. - Początkowo mieliśmy grać w Grudziądzu, ale Stomil nie wyraził na to zgody - zdradza Aleksander. - Zaproponowaliśmy mecz na niepełnowymiarowym boisku przy naszym stadionie głównym. Ostatecznie wybór padł jednak na większy obiekt, na którym na co dzień występuje trzecioligowa Wda Świecie.

Przypomnijmy, że obie ekipy zmierzą się ze sobą podczas nadchodzącej rundy wiosennej. A dokładnie 2 maja o godz. 17 w Olsztynie. - Sparing ten będzie dla nas po prostu kolejną jednostką treningową - zapewnia napastnik Olimpii. - Ze Stomilem zagramy o ligowe punkty dość późno, więc nie widzę powodu, by w sobotę coś przed rywalami ukrywać.

Wyniki dotychczasowych sparingów Stomilu:

- Stomil Olsztyn - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1,

- Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 1:1,

- Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki 0:1.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.