Koniec zbiórki na Stomil. Kto się spodziewał takiego wyniku?

Zakończyła się koleżeńska zbiórka pieniędzy zorganizowana przez sympatyków Stomilu Olsztyn. Przez dwa tygodnie zgromadzili ponad 26 tys. zł, za które teraz zakupią piłkarzom rzeczy niezbędne im do trenowania.
Spontaniczna akcja kibiców rozpoczęła się 3 lutego. Pomysł zrodził się w głowach kilku fanów OKS, którzy chcieli pomóc zespołowi, które sytuacja po stracie głównego sponsora (Galerii Warmińskiej) stała się dramatyczna.

- Wobec aktualnej sytuacji klubu może to zabrzmieć trochę niestosownie, ale odnieśliśmy duży sukces - mówi Emil Marecki, kibic biało-niebieskich z portalu stomil.olsztyn.pl. - Sympatycy Stomilu po raz kolejny udowodnili, że jest dla kogo ratować tę drużynę. Znów pokazali, że potrafią się zjednoczyć w słusznej sprawie.

Miniony poniedziałek był ostatnim dniem, w którym można było przekazać pieniądze na zespół. Fani biało-niebieskich od początku podkreślali, że za ten sposób uzyskane środki zakupią odżywki, napoje oraz witaminy dla zawodników.

Okazało się jednak, że kwota jaką zdobyli - 26 375 zł - pozwoli na wsparcie piłkarzy w większym wymiarze. I tak opłacona została halę przy al. Sybiraków (2214 zł), w której odbywają się ich zajęcia. - Chcieliśmy ułatwić zawodnikom treningi najbardziej jak się da - podkreśla Marecki. - Tam mogą ćwiczyć bez względu na pogodę.

Co więcej, to właśnie dzięki sympatykom biało-niebieskich do skutku doszły dwa ostatnie sparingi - z Wigrami Suwałki oraz Olimpią Grudziądz (przegrane odpowiednio 0:1 i 0:3). - Osiągnięte wyniki mogą nie satysfakcjonować, ale pamiętajmy, że to tylko mecze kontrolne, których celem jest przygotowanie się do sezonu - tłumaczy Marecki.

W jaki sposób piłkarze zamierzają odwdzięczyć się swoim kibicom? - Najlepszym prezentem będzie dla nas zwycięstwo nad Bytovią Bytów - zaznacza sympatyk OKS. - Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli cieszyć się z wygranej.

Fani przekazali już klubowi pierwszą porcję odżywek, na które przeznaczyli 1500 zł. - Obecnie ustalamy z pracownikami Stomilu, jakie produkty będzie obejmowała druga transza - wyjaśnia Marecki. - W sobotę drużyna rozegra w Ostródzie sparing z Sokołem [godz. 12 - red.] i najprawdopodobniej ten wyjazd także my opłacimy.

Co z resztą uzbieranych pieniędzy? - Spokojnie, czekamy na rozwój wydarzeń - podkreśla Emil Marecki. - Niewykluczone, że zebrane fundusze będziemy musieli wydać na wyjazd do Gdyni, gdzie Stomil zagra z Arką [druga kolejka rundy wiosennej 14-15 marca - red.].

Wydatki z koleżeńskiej zbiórki kibiców:

- Dwie palety wody - 801,96 zł,

- Wynajem hali przy al. Sybiraków - 2214 zł,

- Transport do Bartoszyc na sparing z Wigrami - 600 zł,

- Transport do Świecia na sparing z Olimpią - 1400 zł,

- Obiad po sparingu z Wigrami - 600 zł,

- Obiad po sparingu z Olimpią - 700 zł,

- Śniadanie przed sparingiem z Olimpią - 100 zł.

Więcej o losach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.