Olsztyn podpisał umowę na oświetlenie stadionu Stomilu

W czwartek, w ratuszu, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz prezes firmy Budoprzem Mirosław Purzycki złożyli podpisy na kontrakcie dotyczącym budowy masztów oświetleniowych na stadionie przy alei Piłsudskiego.
Zwycięzca przetargu na wykonanie zlecenia wartego 3,8 mln zł ma 100 dni od momentu zawarcia umowy. - Doskonale wiemy, że wymagania Polskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie infrastruktury stadionowej rosną z roku na rok - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Obiekty pierwszoligowych drużyn od nowego sezonu muszą obowiązkowo posiadać sztuczne oświetlenie. Projekt tej inwestycji przygotowaliśmy już w 2014 roku, równocześnie zabezpieczając potrzebne środki. Cieszymy się, że Budoprzem, który wygrał przetarg, działa w Olsztynie i będzie mógł wykonać to zlecenie.

- Światła muszą spełniać warunki UEFA - podkreśla Mirosław Purzycki, prezes firmy Budoprzem. - Dołożymy wszelkich starań, aby wykonać zadanie dobrze i terminowo.

- Oświetlenie będzie dotyczyć zarówno płyty stadionu, jak i okolic obiektu - dodaje Szymon Spandel, kierownik budowy. - Wybudujemy cztery maszty, z których każdy będzie miał wysokość około 47 metrów. Konstrukcja będzie wpisana w istniejące trybuny. Nie będzie to przeszkadzało w przyszłej rewitalizacji stadionu. Przeszkolimy też pracowników klubu w zakresie obsługi świateł.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.