Francesco Stella nie będzie piłkarzem Stomilu Olsztyn

Jak poinformowała oficjalna strona olsztyńskiego klubu, sztab szkoleniowy Stomilu zrezygnował z dalszego testowania Francesco Stelli.
Australijczyk z włoskim paszportem od 2 lutego uczestniczył w zajęciach z drużyną ze stolicy Warmii i Mazur. Prawonożny piłkarz mierzący 176 cm wzrostu, w swojej karierze najczęściej występował na pozycji ofensywnego pomocnika, a na koncie ma grę w kilku znaczących europejskich klubach, jak włoska Siena (2009-2012) czy szkocki Rangers (2012-2013). Ostatnio bronił barw australijskiego Melbourne Victory (2013-2014), a w tym roku był przymierzany do tajlandzkiego Sisaket.

Na testach w Stomilu poza Francesco Stellą przebywa jeszcze dwóch Australijczyków. W klubie trenują 18-letni napastnik Lachlan McLean i o rok starszy obrońca Stefan Dubocanin. Dwaj nastolatkowie trafili do Olsztyna na zasadzie miesięcznego stażu i od początku było pewne, że nie podpiszą z klubem kontraktu. - Będziemy ćwiczyli ze Stomilem tylko przez miesiąc - podkreślał w rozmowie z olsztyn.sport.pl McLean.

Jeżeli chodzi o 23-letniego ofensywnego pomocnika, to sztab szkoleniowy miał nadzieję, że uda się go zatrzymać na dłużej. Z drugiej strony było wiadomo, że odkąd ze sponsorowania OKS-u wycofała się Galeria Warmińska (9 stycznia), przyszłość klubu stoi pod znakiem zapytania.

- Na tę chwilę trudno liczyć na jego transfer do Stomilu - mówił na początku lutego szkoleniowiec Mirosław Jabłoński. - Jest on dobrym zawodnikiem i chciałbym go pozyskać. Zwłaszcza że przeszedłby do nas za darmo. Możliwe też, że grałby za nieduże pieniądze.

Ostatecznie jednak zrezygnowano z usług piłkarza, o czym klub poinformował w czwartek. Przypomnijmy, że olsztyńska drużyna już 7 marca meczem u siebie z Bytovią Bytów zainauguruje zmagania w rundzie wiosennej. Wcześniej jednak, bo w najbliższą sobotę, OKS w ostatnim sparingu zmierzy się w Gdańsku z rezerwami Lechii.

Więcej o piłkarzach Stomilu czytaj na olsztyn.sport.pl.